Ubisoft będzie usuwał wszystkich oszustów z Rainbow Six Siege. Mają nowy sposób

System działa póki co w wersji beta, lecz za kilka tygodni oszuści odczują jego działanie.

Ubisoft przeprowadził wczoraj po południu przerwę techniczną na serwerach Rainbow Six Siege, podczas której wdrożono do gry BattlEye, aktywny system przeciwdziałający oszustwom po stronie klienta – Działa on przede wszystkim w taki sposób, że jeśli wykryje oprogramowanie służące oszukiwaniu na komputerze gracza, uniemożliwi mu wejście do gry – co powinno zredukować w znacznym stopniu problem związany z graczami korzystającymi z wszelakich “pomocy” w grze – tłumaczy deweloper na oficjalnym forum.


Ubisoft zaznacza, że włączenie dodatkowego systemu do walki z oszustwami to poważny krok, na którego temat toczyło się wiele dyskusji. BattlEye stanowi uzupełnienie FairFight, naszego systemu, który obecnie działa po stronie serwera. W celu wyeliminowania oszustw, FairFight wykorzystuje modele algorytmiczne i na ich podstawie identyfikuje statystycznie anormalne zachowania w grze. Jednak ze względu na specyfikę naszego tytułu uznaliśmy, że potrzebujemy dodatkowego systemu zabezpieczającego przed oszustwami – wyjaśnia producent.

BattlEye skupi się na zapobieganiu oszustwom niż analizie zachowań. Ubisoft porównuje ten system do swoistej tarczy wokół gry: System ten można porównać do programu antywirusowego, który skanuje pamięć w poszukiwaniu rozpoznanych sygnatur programów do oszukiwania.

Obecna beta BattlEye rozpoczęła się na PC i potrwa przez kilka tygodni. – Ponieważ to beta, na razie nie będziemy nikogo blokować (poza blokadami już nałożonymi przez system FairFight). Po pełnym wdrożeniu BattlEye będzie usuwał wszystkich oszustów, którzy próbują uruchomić grę. Osoby usunięte przez BattlEye otrzymają konkretne powiadomienie – wyjaśnia Ubisoft.

Jaką informację otrzymam, kiedy zostanę wyrzucony z gry?

 • Zostałeś wyrzucony z gry przez usługę BattlEye™. Powód: Klient gry nie odpowiada.
 • Zostałeś wyrzucony z gry przez usługę BattlEye™. Powód: Nieudana aktualizacja.
 • Zostałeś wyrzucony z gry przez usługę BattlEye™. Powód: Gra wymaga zrestartowania.
 • Zostałeś wyrzucony z gry przez usługę BattlEye™. Powód: Błąd obsługi pamięci.
 • Zostałeś wyrzucony z gry przez usługę BattlEye™. Powód: Nieprawidłowy pakiet danych.
 • Zostałeś wyrzucony z gry przez usługę BattlEye™. Powód: Nieprawidłowa wielkość pakietu danych.
 • Zostałeś wyrzucony z gry przez usługę BattlEye™. Powód: Oszukiwanie.

Więcej informacji o działaniu BattlEye znajdziecie w specjalnej sekcji poświęconej temu zagadnieniu.

Ubisoft wziął się również za teamkillerów

Patch do Rainbow Six Siege z 12 lipca zakłada ostre kary za zabijanie członków własnej drużyny.

Jeśli gracz notorycznie zabija członków własnej drużyny, może zostać czasowo odcięty od funkcji matchmakingu. W przypadku recydywy, konto takiego gracza może zostać na stałe zablokowane.

 • Pierwsze przewinienie:
  • Usunięcie z rozgrywki.
  • Mecz rankingowy – zablokowanie na 15 minut, 50% kary do Rozgłosu na 30 minut.
 • Drugie przewinienie: zablokowanie funkcji matchmakingu na 30 minut.
 • Trzecie przewinienie: zablokowanie funkcji matchmakingu na 2 godziny.
 • Czwarte przewinienie: zablokowanie funkcji matchmakingu na 24 godziny.
 • Piąte przewinienie: zablokowanie funkcji matchmakingu na 7 dni.

Czas trwania kary będzie uzależniony od decyzji Ubisoft, a każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. W sytuacji uporczywej recydywy konto gracza może zostać zablokowane na stałe. Podejmowane działania dyscyplinujące mogą różnić się od wymienionych powyżej w zależności od wagi przewinienia, a o ich zastosowaniu zadecyduje Ubisoft po indywidualnym rozpatrzeniu każdego przypadku.

Jak zatem widać, Ubisoft stara się pozbyć nieuczciwych graczy ze swojej gry na wiele sposobów…

Rainbow Six Siege za darmo w ten weekend

W najbliższy weekend będzie dobra okazja do sprawdzenia Rainbow Six Siege. Ubisoft podaje, że udostępnia grę za darmo dla wszystkich posiadaczy konsoli Xbox One oraz abonamentu Xbox Live Gold. Rainbow Six Siege będzie można sprawdzać od czwartku do niedzieli. W czasie testów grę będzie można kupić ze specjalną zniżką.

Jeśli zatem jesteście zainteresowani tą produkcją od Ubisoftu, powinniście już jutro zacząć pobierać grę. Z pewnością w trakcie rozgrywek online w ten weekend nie zabraknie chętnych do wypróbowania jej za darmo. Warto też przy okazji podkreślić, że to nie wszystkie informacje na temat gry, które ukazały się w ostatnim czasie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

32 Shares
Share32
+1
Tweet