Twórcy NieR: Automata szykują “duże zapowiedzi” na rok 2020

Twórcy NieR: Automata szykują “duże zapowiedzi” na rok 2020
Newsy PC PS4 Switch XOne

Rok 2020 ma być pracowity dla PlatinumGames. Przedstawiciele studia wyjawili, że na nadchodzące miesiące szykują parę zapowiedzi.

PlatinumGames kojarzone jest przede wszystkim z serii Bayonetta i ostatnio z NieR: Automata, która dzięki przemyślanej fabule i paru interesującym rozwiązaniom (takim jak np. mnogość zakończeń) zdobyła uznanie wśród społeczności graczy. Bardzo możliwe, że zapowiedź kontynuacji tej gry akcji jest już tylko kwestią czasu: w wywiadzie dla japońskiego serwisu Inside Games Kenichi Sato i Atsushi Inaba (prezes i szef studia) poinformowali, że na bieżący rok planują zarówno kilka ważniejszych, jak i parę mniejszych ogłoszeń.

Wiadomo nam, że ujawnianie planów PlatinumGames rozpocznie już w nadchodzących miesiącach. Ogłoszenia będą stopniowo upubliczniane przez cały rok 2020. Jeśli chodzi o jakiekolwiek konkrety, studio na razie nie chce się nimi dzielić.

Poprzedni rok był dla PlatinumGames raczej dość spokojny, choć nie pozbawiony sukcesów: wydany na wyłączność na Nintendo Switch tytuł Astral Chain zyskał sympatię wśród graczy i krytyków. Zespół pracuje obecnie nad takimi projektami jak Bayonetta 3 na Nintendo Switch i zupełną nowością – Babylon’s Fall. Ogłoszenia na ich temat są niemal pewne, choć wszyscy oczekują również zapowiedzi nowej odsłony slashera o androidach.

Dagmara Kottke
O autorze

Dagmara Kottke

Redaktor
Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie