Twórcy NieR: Automata szykują „duże zapowiedzi” na rok 2020

0 komentarzy

Rok 2020 ma być pracowity dla PlatinumGames. Przedstawiciele studia wyjawili, że na nadchodzące miesiące szykują parę zapowiedzi.

PlatinumGames kojarzone jest przede wszystkim z serii Bayonetta i ostatnio z NieR: Automata, która dzięki przemyślanej fabule i paru interesującym rozwiązaniom (takim jak np. mnogość zakończeń) zdobyła uznanie wśród społeczności graczy. Bardzo możliwe, że zapowiedź kontynuacji tej gry akcji jest już tylko kwestią czasu: w wywiadzie dla japońskiego serwisu Inside Games Kenichi Sato i Atsushi Inaba (prezes i szef studia) poinformowali, że na bieżący rok planują zarówno kilka ważniejszych, jak i parę mniejszych ogłoszeń.

Wiadomo nam, że ujawnianie planów PlatinumGames rozpocznie już w nadchodzących miesiącach. Ogłoszenia będą stopniowo upubliczniane przez cały rok 2020. Jeśli chodzi o jakiekolwiek konkrety, studio na razie nie chce się nimi dzielić.

Poprzedni rok był dla PlatinumGames raczej dość spokojny, choć nie pozbawiony sukcesów: wydany na wyłączność na Nintendo Switch tytuł Astral Chain zyskał sympatię wśród graczy i krytyków. Zespół pracuje obecnie nad takimi projektami jak Bayonetta 3 na Nintendo Switch i zupełną nowością – Babylon’s Fall. Ogłoszenia na ich temat są niemal pewne, choć wszyscy oczekują również zapowiedzi nowej odsłony slashera o androidach.

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się