Twórcy Battlefield: Hardline posłuchali krytyki. Oto 10 zmian, jakie proponują
Po zakończonych testach Battlefield: Hardline w sieci rozgorzała dyskusja, dlaczego nowa odsłona serii nie jest po prostu dodatkiem do poprzedniej części. Gracze podkreślali, że to przecież ten sam silnik oraz mechanika rozgrywki.
To jednak nie jedyne rzeczy, które nie spodobały się testerom. Nieczytelny HUD, nieodporne na ostrzał pojazdy, problem z apteczkami - to niektóre z sugestii kierowanych w stronę producenta. Studio Visceral wzięło sobie krytykę do serca i zapewnia, że na premierę dostaniemy naprawdę porządny tytuł.
Przypominamy, że w Polsce Battlefield: Hardline wyjdzie 23 października tego roku. Zagrają posiadacze PC oraz konsol: PS4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360. Twórcy mają zatem trzy miesiące na poprawki i miejmy nadzieję, że naprawdę wywiążą się z obietnicy. Jakie zmiany chcą wprowadzić w gameplay'u po narzekaniach testerów?
- Materiały wybuchowe nie będą odgrywały aż tak dużej roli podczas gry, jak to miało miejsce w becie. Nie znikną one zatem z rozgrywki, lecz mają być rzadziej stosowane.
- Poprawki w balansie klasy Mechanic. Chodzi o to, by była ona bardziej wszechstronna.
- HUD ma być czytelniejszy niż ten, który widzieliśmy w Battlefield 4.
- Prostsze zarządzanie ekwipunkiem oraz dodatkami do broni mają zapewnić zmiany w wyglądzie ekranu Customize.
- Finalna wersja Battlefield: Hardline ma zaoferować bardziej interaktywny świat. Zatem - jeszcze więcej obiektów do zniszczenia!
- Testerzy narzekali również na krótkie rundy, przede wszystkim w module Heist i Blood Money. Po zmianach mają być zatem dłuższe.
- Twórcy zgodzili się z graczami również co do tego, że pojazdy powinny wytrzymać więcej, niż jeden magazynek z AKM-u. Obiecują więc, że zwiększą ich wytrzymałość.
- Poprawa warstwy audio w ten sposób, by gracze lepiej orientowali się w przestrzeni i mieli np. szansę zlokalizować przeciwnika na podstawie dźwięków.
- Usprawnienie działania apteczek pierwszej pomocy i zasobników amunicji, które w becie blokowały nieraz wskrzeszania żołnierzy.
- Udoskonalenie mechanizmu przesłuchań.