Dlaczego Battlefield: Hardline nie jest po prostu dodatkiem do Battlefield 4? Tak tłumaczy się producent

Gracze zastanawiają się, po co wydawać odrębną grę, skoro tak bardzo przypomina poprzednią część.

Podczas trwających obecnie testów beta tytułu Battlefield: Hardline mogliśmy przekonać się, że nowa odsłona popularnej serii wcale nie odbiega za bardzo od tego, co widzieliśmy w czwórce. Internauci zaczęli nawet określać nadchodzącego Battlefielda, jako najzwyklejszy mod do wcześniejszej części.


Zawiedzeni testerzy wypominają producentowi gry, że to przecież ten sam silnik co w Battlefield 4, ta sama mechanika, nawet interfejs został po staremu. Co na to studio Visceral Games, które pracuje nad tytułem?

No cóż, silnik gry rzeczywiście jest ten sam. Korzystamy z technologii Frostbite 3.0, która jest naprawdę fantastyczna. Przygotowujemy jednak usprawnienia. Poprawiliśmy na przykład fizykę pojazdów, ponieważ kolizje aut w tej części będą o wiele ważniejsze niż w poprzedniej odsłonie – tłumaczy Thad Sesser, który odpowiada za projekty map do trybów multi w Battlefield: Hardline.

Pracownik teamu Visceral Games odniósł się również do zarzutu o brak nowego interfejsu w nadchodzącym tytule. Dlaczego nie stworzono go od podstaw? – Chcemy, aby interfejs był charakterystyczny, od razu rozpoznawalny dla graczy, jako element serii – wyjaśnił Thad Sesser.

Co sądzicie o takim tłumaczeniu? Pan Sesser przekonał Was do słuszności niewprowadzania większych zmian w serii? Przypominamy, że Battlefield: Hardline trafi nie tylko na PC oraz konsole nowej generacji (PS4, Xbox One). Pograją również posiadacze PlayStation 3 oraz Xbox 360. Premiera – 21 października.

Dlaczego Battlefield 4 był pełen błędów? Szef Electronic Arts zdradza kulisy problemów

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

6 Shares
Share6
+1
Tweet