Twisted Metal - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Współtwórca Twisted Metal odniósł się do plotek o powrocie serii

David Jaffe słyszał niedawne plotki o wskrzeszeniu marki Twisted Metal. Twórca większości odsłon serii martwi się, że Sony go zignoruje.

W sieci niedawno pojawiły się doniesienia mówiące, że mroczny cykl gier wyścigowych Sony powróci w 2023 roku. Twisted Metal może wydawać się już dość zapomnianą serią, ale nadal ma miejsce w sercach wielu graczy.

Plotki skomentował nawet David Jaffe. Były deweloper był współodpowiedzialny za większość odsłon cyklu, które zresztą reżyserował. Sony rzekomo nie skontaktowało się z nim w sprawie ewentualnego powrotu marki. Jaffe nie jest z tego powodu zadowolony.

Nie wydaje mi się, żebym był teraz ulubioną osobą Sony (…). Jeśli to (plotki o powrocie Twisted Metal – red. ) prawda, byłbym bardzo, bardzo zraniony, że PlayStation nie poprosiło mnie o mój wkład, a w najgorszym wypadku przynajmniej dało mi znać, że to się dzieje.

– powiedział David Jaffe w swoim materiale
Źródło: VideoGamesChronicle

Jaffe przypomniał również, że w produkcji znajduje się serial bazujący na marce. Jego zdaniem byłoby dziwnie, gdyby Sony się do niego nie odezwało, pomimo zaangażowania jego osoby w serial.

To są ludzie, którzy wyciągnęli do mnie rękę i połączyli mnie z osobami tworzącymi serial… Nie wyobrażam sobie, że mogliby mnie z tego wyłączyć. Przynajmniej na poziomie czysto PR-owym, żeby mogli powiedzieć, że jestem w to zaangażowany.

– kontynuował

Faktycznie, David Jaffe może nie być teraz najulubieńszym weteranem dla PlayStation. Słynny reżyser nie stroni od odważnych i bezpośrednich komentarzy, a dodatkowo ochoczo odnosi się do przecieków ze stajni Sony. Mimo wszystko, zaangażowanie go w ewentualny powrót Twisted Metal wydaje się być czymś wręcz naturalnym.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się