Twisted Metal - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Kto tworzy nowe Twisted Metal? To chyba już żadna tajemnica

Od dłuższego czasu słyszymy, że powstaje nowa odsłona Twisted Metal. Gra podobno niedawno zmieniła studio z Lucid Games na inny zespół, tym razem należący do PlayStation. Kto teraz ją tworzy?

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez VideoGamesChronicle, za nowe Twisted Metal odpowiada teraz brytyjskie studio Firesprite, które Sony kupiło we wrześniu zeszłego roku. Zespół ten pracuje teraz również wraz z Guerilla Games nad Horizon Call of the Mountain, którego zapowiedź ujrzeliśmy na początku stycznia.

Firesprite jest uznanym studiem, które ma na swoim koncie parę ważnych projektów. Warto tu wymienić chociażby The Persistsence, The Playroom oraz The Playroom VR.

Co ciekawe, studia Lucid Games i Firesprite są położone niedaleko siebie w Liverpoolu. Użytkownicy forum ResetEra dostrzeli, że jeden z członków Lucid Games, Matt Southern, przeszedł do Firesprite. Southern pracował wcześniej chociażby nad serią Motorstorm.

Nie wiemy, na jakim etapie znajdują się prace nad nowym Twisted Metal. Sony rzekomo chce wydać świeżą odsłonę w okolicach premiery serialu bazującego na grze, czyli najpewniej w 2023 roku. To jednak tylko plotki – podobnie zresztą jak wieści o tym, że za tytuł odpowiada teraz Firesprite. Na oficjalne ogłoszenia musimy poczekać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się