Nowa gra Twisted Metal anulowana. Sony zwalnia pracowników i zamyka studia

Nowe Twisted Metal anulowane | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Twisted Metal miał powrócić w formie nowej gry-usługi na PS5. Tak się jednak najpewniej nie stanie. Nowe plotki nie brzmią pocieszająco dla fanów.

Od dawna mówiło się bardzo wiele o reinkarnacji cyklu Twisted Metal. Choć nic pewnego się w temacie nie wydarzyło, to jednak niedawno wydany na HBO Max serial mógł jednoznacznie zwiastować, że Sony nadal zainteresowane jest tą marką. No, było.

Twisted Metal nie doczeka się wskrzeszenia

Sony zaledwie wczoraj przyznało, że ze swoich studiów deweloperskich zwolniło łącznie około 900 osób. Jednocześnie całe London Studio zostało zamknięte, a ich projekt nadchodzącej gry najpewniej trafił do kosza. Wiemy również, że więcej gier mogło zostać anulowanych. Niemal nieomylny Jason Schreier w swoim artykule dla Bloomberg zaznacza, że według jego źródeł anulowane właśnie nową część serii Twisted Metal.

Jak dowiedział się Bloomberg, w ramach masowych zwolnień Sony anulowało prace nad grą Twisted Metal, nad którą pracowało brytyjskie studio Firesprite. Firesprite zwolni również nieokreśloną liczbę osób.

– wyjaśnia redaktor Bloomberga

Co ciekawe, gra miała wcale nie być blisko wydania. O powstaniu tytułu mówiło się od dawna, lecz prace rzekomo znajdowały się na bardzo wczesnym etapie. Najwyraźniej projekt nie wyszedł nawet ze wstępnej fazy prac, więc nie ma mowy o tym, abyśmy mieli doczekać się premiery w najbliższym czasie. Na ten moment fanom pozostaje więc jedynie serial na HBO Max.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie