Jedno ze studiów PlayStation pracuje nad intrygującą grą fantasy na PS5. Znamy pierwsze szczegóły

PlayStation pracuje na intrygującą grą fantasy na PS5
Newsy PS5

PlayStation London Studio pracuje nad nową pozycją, która tym razem nie będzie grą na VR. Projekt ma kusić settingiem “współczesnego fantasy”. Są pierwsze informacje o grze.

PlayStation ma pod sobą wiele różnych zespołów. Wiele z nich obecnie pracuje nad zupełnie nowymi markami. W końcu za sprawą kupna Bungie, Sony potwierdziło, że bardzo interesuje się wejściem w segment gier-usług. Kolejną produkcją, która ma opierać się na tym pomyśle jest pierwszy tak ambitny twór London Studio.

PlayStation London Studio i “londyńskie fantasy”

Deweloperzy pracują nad niezapowiedzianą jeszcze grą, która nie posiada również tytułu. O projekcie mogliśmy słyszeć już wcześniej, gdy pojawiły się pogłoski, że chodzi właśnie o grę-usługę. Później kolejne szczegóły trafiły do internetu. Zespół ma rzekomo chcieć “przesunąć granicę możliwości”, cokolwiek to tak naprawdę znaczy. Dzięki rozmowie z GameIndustry.biz poznaliśmy nowe informacje o ciekawym projekcie.

Z serwisem rozmawiali bowiem przedstawiciele studia. Choć London Studio słynie raczej z tytułów na PSVR oraz innych gier z pobocznymi akcesoriami (SingStar czy EyeToy), ale teraz zwróciło się w kierunku gry, która jest największym ich projektem. Konkretnego tytułu nie znamy, ale wiemy za to, że będzie to kooperacyjna produkcja osadzona w “modernistycznym fantasy” w Londynie. Twórcy zaprezentowali również pierwszy obrazek z gry.

Wykorzystaliśmy różne technologie i przyjrzeliśmy się temu, jak zmieniamy branżę gier i wymyśliliśmy koncepcje, których wcześniej nie było. To dziedzictwo oznacza, że zespół czuje się komfortowo, wychodząc ze swojej strefy komfortu. Nawet jeśli nie pracujemy nad czymś, co korzysta z różnych urządzeń peryferyjnych, to nadal chodzi o to, aby wziąć to DNA innowacji i umieścić je w każdej koncepcji gry.

– mówi szefowa studia, Tara Saunders

Czyli twórcy faktycznie bardzo mocno chcą namieszać w branży i oddać nam dzieło niepowtarzalne. O jakie dokładnie mechaniki i koncepcje chodzi? Tego raczej szybko się nie dowiemy, gdyż tytuł znajduje się najpewniej we wczesnej fazie powstawania. Gra powstaje na autorskim silniku Soho, który ma w pełni wykorzystać potencjał PS5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie