Turniej eSports WRC wkrótce rusza. Oto szczegóły

Rywalizacja będzie odbywać się od stycznia do października, tak jak sezon WRC 2016.

Polski wydawca rajdówki WRC 5, czyli firma Techland, ujawniła detale odnośnie ogólnoświatowych mistrzostw eSports WRC.


To pierwszy raz, kiedy oficjalne sieciowe mistrzostwa eSportowe odbywają się równolegle z każdą rundą sezonu WRC 2016.

Turniej eSports WRC zbierze najlepszych kierowców WRC 5 i zacznie się wraz ze styczniowym Rallye Monte-Carlo, by skończyć w październiku wielkim finałem Wales Rally GB.

Po 5 rundach kwalifikacyjnych (od Rallye Monte-Carlo do Vodafone Rally de Portugal), najlepsza 15 na każdej z platform weźmie udział w pierwszych półfinałach (Rally Italia Sardegna). Spośród nich wyłonionych zostanie 3 kierowców, którzy zapewnią sobie miejsce w wielkim finale podczas październikowego Wales Rally GB. Druga połowa sezonu będzie wyglądała identycznie: 5 rund kwalifikacyjnych oraz drugi półfinał. Na koniec, najlepsza 18 kierowców otrzyma zaproszenie na eSportowe finały Wales Rally GB. Właśnie podczas tej przedostatniej rundy sezonu WRC wyłoniony zostanie eSportowy mistrz WRC!

Rundy kwalifikacyjne oraz półfinały odbędą się na odcinkach specjalnych dostępnych wyłącznie w DLC. Gracze będą mogli na nich trenować do woli, zaraz po pobraniu. Weekendy eSportowe to czterodniowa rywalizacja, od czwartku do niedzieli. Każdego dnia gracze będą mieli jednorazową szansę na osiągnięcie najlepszego czasu, który zakwalifikuje ich do weekendowego finału, gdzie 3 najlepszych kierowców (na każdej z platform) powalczy o półfinały.

Season pass zawiera 13 nowych wyścigów, po jednym dla każdego z rajdów oraz 3 samochody (na screenach poniżej) stworzone wyłącznie na potrzeby oficjalnej gry FIA World Rally Championship. Dodatkowa zawartość zostanie udostępniona pomiędzy grudniem 2015 a kwietniem 2016, w dwóch pakietach do pobrania.

WRC 5 jest dostępne w wersjach na PC (99,90zł – nowa niższa cena), PlayStation 4 i Xbox One (249,90zł) oraz na starsze konsole – PlayStation 3 i Xbox 360 (189,90 zł).

Źródło: informacja prasowa

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

15 Shares
Share15
+1
Tweet