To już pewne. Twórcy Tomb Raider, Deus Ex i Legacy of Kain zmieniają właściciela

Tomb Raider
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

W maju tego roku Embracer Group ogłosiło plan przejęcia Crystal Dynamics, Eidos Montreal i Square Enix Montreal. To już pewne, że znane studia (oraz ich marki) trafią w ręce szwedzkiego molocha.

Wszystkie warunki konieczne do domknięcia transakcji zostały spełnione. Oznacza to, że umowa między Embracer i Square Enix zostanie domknięta, a wymienione zespoły i marki trafią w ręce szwedzkiego przedsiębiorstwa.

W dniu 2 maja 2022 roku Embracer Group AB („Embracer”) zawarło umowę nabycia studiów Crystal Dynamics, Eidos-Montréal, Square Enix Montréal oraz katalogu marek, w tym Tomb Raider, Deus Ex, Thief, Legacy of Kain i ponad 50 gier z zaległego katalogu od Square Enix Holdings CO, LTD.
Wszystkie warunki transakcji, w tym zgody regulacyjne, zostały obecnie spełnione i transakcja może zostać sfinalizowana. W związku z tym Embracer zakończyło dziś proces przejęcia.
Spółki będą tworzyć 12 grupę operacyjną pod kierownictwem Phila Rogersa i jego zespołów zarządzających.

– informuje Embracer Group

To świetna informacja dla graczy, którzy narzekali, że Square Enix nie wykorzystuje klasycznych marek należących do Eidos Montreal i Crystal Dynamics. Nowe Tomb Raider znajduje się w produkcji, kolejna odsłona Deus Ex również ma być już planowana, a ptaszki ćwierkają też coś o powrocie Legacy of Kain.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie