Nowe Deus Ex może “zrobić to, czego nie potrafił Cyberpunk 2077”, ale jest też kiepska wiadomość

Deus Ex - grafika
Newsy PC PS5 Xbox Series

Powrót serii Deus Ex to już prawie pewniak. W sieci co rusz pojawiają się nowe plotki na temat kolejnej odsłony marki.

Dziennikarz i informator Jeff Grubb twierdzi, że Eidos Montreal chce stworzyć nowego Deus Exa i dopieścić go tak, aby był w stanie “zrobić to, czego nie potrafił Cyberpunk 2077”. To podobno pierwsze życzenie studia po przejęciu przez Embracer Group, bowiem pod skrzydłami Square Enix nie było takiej możliwości.

Niestety raczej nie ma co liczyć na szybką premierę. Inny dziennikarz, Jason Schreier, poinformował, że obecnie Eidos pracuje nad projektem, który został osadzony w zupełnie nowym świecie. Jeśli studio faktycznie zabierze się za nową odsłonę swojej starszej serii, na jej debiut przyjdzie nam trochę poczekać.

Trzymajcie swoje oczekiwania w ryzach. Gra, nad którą Eidos Montreal pracuje obecnie, to nowe IP. Jeśli wydadzą nowego Deus Exa, to nie nastąpi to przez dłuższy czas.

– napisał Jason Schreier na forum ResetEra

Ostatnia część Deus Ex, Rozłam Ludzkości, zadebiutowała w 2016 roku. Od tamtej pory fani marki nie otrzymali żadnej nowej produkcji osadzonej w cyberpunkowym świecie, który zapoczątkowało Ion Storm. Miejmy nadzieję, że powrót nie jest tak daleko, jak mogłoby się wydawać.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie