Lara Croft mocno się zmieni. Wyciekły szczegóły nowego Tomb Raider

Tomb Raider - Lara Croft
Newsy PC PS4 Xbox Series

Wiemy, że nowa odsłona serii Tomb Raider już powstaje. Wygląda na to, że kolejne przygody Lary Croft będą mocno różnić się od poprzednich… przynajmniej fabularnie.

Colin Moriarty z podcastu Sacred Symbols twierdzi, że wszedł w posiadanie scenariusza nowej gry z Larą Croft w roli głównej, który jest wykorzystywany w castingu aktorów. Projekt (o nazwie kodowej “Jawbreaker”) ma być opisywany jako “przygodowa gra akcji osadzona w świecie wstrząśniętym przez tajemniczy kataklizm”. Zaczyna się ciekawie, nieprawdaż?

Wyciekłe materiały sugerują, że w nowej grze ujrzymy Larę po 30-stce. W opisie roli słynnej poszukiwaczki przygód możemy wyczytać też, że weźmie ona udział w “scenach romantycznych z inną bohaterką”.

Nowe Tomb Raider sporo namiesza w historii Lary, jaką znamy. Protagonistka zostawi w tyle swoje problemy rodzinne, a do tego osiągnęła już praktycznie wszystko, co tylko może sobie wymarzyć poszukiwaczka przygód. Teraz jednak czeka na nią wielkie zagrożenie, z którym nie poradzi sobie sama i będzie musiała skorzystać z pomocy.

Lara puściła w niepamięć swoje dzieciństwo i w pełni przyjęła życie poszukiwacza przygód… jej legendarna kariera była wychwalana i drukowana w tabloidach, doniosłe opowieści o przygodach, które zainspirowały nowe pokolenie poszukiwaczy grobowców do podążania za swoim szczęściem w świecie.

Z upływem lat Lara stała się samotna. Początek kolejnego rozdziału stawia ją przed kwintesencją dorosłego problemu: zmierzenia się z czymś zbyt dużym, by poradzić sobie samemu. W tej nowej przygodzie Lara napotka wyzwanie, które może pokonać tylko z zespołem u swego boku. Współpraca jest jej obca: zawsze odnosiła sukcesy w pojedynkę, więc w tej sytuacji jest jak ryba bez wody.

Fragmenty wyciekłego scenariusza
Źródło: Sacred Symbols dzięki VideoGamesChronicle

Choć źródło pochodzenia omawianych informacji jest wiarygodne, pamiętajcie, że to wciąż nieoficjalne doniesienia. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że nowe Tomb Raider wciąż jest a wczesnym etapie rozwoju i do chwili premiery gry scenariusz może się jeszcze zmienić.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie