Amazon chcę zrobić z Tomb Raider „markę w stylu Marvela”. Dlatego powstaje też serial i film

Tomb Raider niczym Marvel. Amazon ma bardzo ambitne plany
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Newsy PC Platformy Platformy PS5 Seriale Xbox Series

Tomb Raider może zaliczyć zaskakująco potężny powrót, o ile uda się to Amazonowi. Firma ponoć mocno stawia na nową grę, ale też film i serial.

Tomb Raider to olbrzymi kawał gamingowej historii, a zarazem jedna z najbardziej popularnych marek wszech czasów. Mimo iż Crystal Dynamics wydało naprawdę udane rebooty marki, a w międzyczasie dostaliśmy także nie-aż-tak-zły film, jakoś nie udało się przywrócić jej dawnej chwały. Lara Croft może jednak namieszać raz jeszcze, tym razem za sprawą Amazona.

Tomb Raider niczym Marvel

O tym, że powstaje nowa gra z serii (która w przeciekach brzmi zadziwiająco intrygująco) wiemy od jakiegoś czasu. Niedawno gruchnęła jednak wiadomość, że to Amazon zajmie się jej wydaniem. Firma (jak i platforma Prime Video) zdecydowała się na stworzenie serialu osadzonego w tym uniwersum. Za scenariusz odpowiadać ma nagrodzona Emmy Phoebe Waller-Bridge (m.in. Fleabag). To jednak nie wszystko.

Jak donosi The Hollywood Reporter, powołując się na źródła ponoć blisko związane z Amazonem, korporacja ma bardzo ambitne plany związane z tym IP. Chcą oni bowiem rozwinąć je na pole różnych mediów i umocnić pozycję w rynku. W praktyce oznacza to mnie więcej bardzo ambitne chęci wyniesienia Tomb Raidera na iście „marvelowski” poziom popularności. Źródło uznało wręcz, iż zobowiązania Amazona są niemal porównywalne z tym, co było przy okazji produkcji serialu Pierścienie Władzy, na który również poszło bardzo dużo pieniędzy i środków.

Wedle THR, nowy film zostanie wyprodukowany przez dj2 Entertainment. To studio znane m.in. z filmów o Sonicu, a także zajmujące się obecnie serialem anime dla Netfliksa osadzonym w uniwersum TR. Pracują także nad adaptacjami Life is Strange, Disco Elysium, Sleeping Dogs, Little Nightmares oraz It Takes Two.

W ubiegłym miesiącu wiceprezes Amazon Games Christoph Hartmann nazwał Tomb Raider „jednym z najbardziej ukochanych IP w historii rozrywki”. Firma jest rzekomo „zaangażowana w dostarczanie graczom gier o najwyższej jakości, pochodzących od najlepszych deweloperów, na różnych platformach i we wszystkich gatunkach”.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie