Nowy Tomb Raider z Alicią Vikander anulowany. Firmy walczą o prawa do adaptacji

Tomb Raider - film z Alicią Vikander już nie powstanie
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Mamy złą wiadomość dla fanów Lary Croft – film Tomb Raider 2 z Alicią Vikander nie powstanie.

Jak informuje portal Deadline, MGM utracił prawa do serii Tomb Raider, w związku z czym zadecydowano o anulowaniu projektu. O możliwość adaptacji walczą teraz kolejne firmy; prawa formalnie należą do GK Films, które wystawiło je na sprzedaż. Jak można się spodziewać, wielu studiom zależy na tak znanej i przynoszącej pieniądze marce. Jak na razie nie wiadomo jednak, kto mógłby podjąć się realizacji kolejnego filmu.

W nowym tytule z serii z całą pewnością nie pojawi się już Alicia Vikander. Wiadomość jest z pewnością przykra zarówno dla fanów, jak i samej aktorki, która szykowała się do powtórzenia swojej roli. O kontynuacji produkcji mówiono bowiem już od 2019 roku. W prace zaangażowała się scenarzystka i reżyserka Misha Green. Najpierw opóźnienia wywołała pandemia COVID-19, następnie przyszły inne problemy – aż doszliśmy do obecnego momentu, gdy jest już pewne, że film nie powstanie.

Z sytuacją jest powiązane majowe przejęcie MGM przez Amazon. To właśnie z tego wynikają kolejne zawirowania w licencjach przyznanych przed laty wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer. Skomplikowana sytuacja z pewnością znajdzie jakieś rozwiązanie, szczególnie w przypadku tak mocnej franczyzy jak historia nieustraszonej archeolożki.

Najnowszą odsłonę serii Tomb Raider stanowi film z 2018 roku. Po raz pierwszy w Larę Croft wcieliła się wówczas Alicia Vikander. W poprzednich filmach, które debiutowały w kinach w 2001 i 2003 roku, główną bohaterkę grała Angelina Jolie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie