Twórcy nowego Tomb Raider chcą “przenieść opowiadanie historii na nowy poziom”

Nowy Tomb Raider ma
Newsy PC PS5 Xbox Series

Nowy Tomb Raider oficjalnie powstaje, ale na razie poskąpiono nam szczegółów. Twórcy niedawno poruszyli temat gry. W przyszłym roku dowiemy się więcej.

Tomb Raider to jedna z najważniejszych serii w historii komputerowej rozrywki, dlatego też nie dziwi fakt, że każda nowa część powoduje takie emocje. Ostatnia seria rebootów okazała się naprawdę udanymi tytułami dla fanów nie tylko archeologii, ale też i skradania oraz akcji. Jakby tego było mało, deweloperzy już teraz pracują nad kolejną grą.

Tomb Raider na nowo

O niej nie wiemy jednak za wiele. Do tej pory poskąpiono nam oficjalnych szczegółów, ale istnieje spora szansa, że wkrótce się to zmieni. Twórcy obiecali, że w przyszłym roku zdradzą więcej informacji na temat gry. Niestety nie wiemy, na jakim etapie prac znajduje się obecnie tytuł.

Patrząc z perspektywy czasu, chodzi nam o głęboko zakorzenione partnerstwo, które tworzymy dla przyszłości Tomb Raidera, jako ukochanej serii w grach i/lub mediach. Nasza współpraca z Epic Games i integracja silnika Unreal Engine 5 z naszym zestawem narzędzi deweloperskich pozwala nam przenieść opowiadanie historii na zupełnie nowy poziom.

– wyjawił cytowany przez Gamingbolt Phil Rogers, szef Eidos Montreal

Wiele to nie wyjaśnia, ale przynajmniej pojawiły się obietnice dotyczące przyszłego roku.

Nie ujawniliśmy jeszcze szczegółów dotyczących planów franczyzowych, ale zespół jest podekscytowany możliwością pokazania, dokąd zmierzamy, tak szybko, jak to możliwe w przyszłym roku

– dodaje Rogers

Do tej pory mogliśmy m.in. zapoznać się z bardzo ciekawymi przeciekami. Wedle nich nowy Tomb Raider pokaże “świat wstrząśnięty tajemniczym kataklizmem”. Twórcy ponoć chcą rozbudować psychologię w swoich grach i bardziej zaakcentować samą Larę Croft, odseparowując ją od “problemów z ojcem”. Ponoć uwielbiana archeolog znajdzie sobie też… kochankę.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie