The Wolf Among Us 2 nie ukaże się zbyt szybko, ale za to znamy wiele nowych szczegółów

The Wolf Among Us - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Telltale Games wreszcie podzieliło się nowymi informacjami o The Wolf Among Us 2. Studio jest na zaawansowanym etapie rozwoju swojej nadchodzącej gry.

Na łamach magazynu Game Informer potwierdzono, że gra znajduje się w pełnej produkcji. Scenariusz jest całkowicie ukończony, a wkrótce mają ruszyć sesje motion capture. Oznacza to, że do premiery gry pozostało jeszcze trochę czasu. Biorąc pod uwagę, że motion capture zazwyczaj odbywa się na nieco późniejszym etapie produkcji, ale nie pod sam jej koniec, nie spodziewałbym się The Wolf Among Us 2 przed końcówką 2022 lub nawet 2023 roku. Studio jest też wspierane przez zespół AdHoc, który składa się między innymi z byłych pracowników Telltale.

Gra zabierze nas do pokrytego śniegiem Nowego Jorku. W trakcie rozgrywki mamy zwiedzić większość miasta, a nie tylko jego malutkie fragmenty. Sama lokacja ma odgrywać też bardzo dużą rolę w całej historii.

Telltale udostępniło również konkrety na temat samej fabuły. Historia drugiego sezonu ma rozgrywać się na sześć miesięcy po zakończeniu poprzedniej growej przygody Bigby’ego. W trakcie rozgrywki poznamy wielu nowych Baśniowców i to właśnie zupełnie nowe postacie mają stanowić większość drugoplanowych ról w historii drugiego sezonu.

Na koniec dobre wieści dla graczy, którzy martwili się, że Telltale Games potraktuje drugi sezon The Wolf Among Us po macoszemu. Produkcja ta powstaje najdłużej w historii całego Telltale. Oznacza to, że może to być najbardziej ambitny projekt zespołu. Trzymam kciuki, aby tak też było.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie