Twórcy Life is Strange mieli maczać palce w cenionej marce Telltale

Life is Strange: True Colors - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Deck Nine, studio znane z dwóch części Life is Strange, miało docelowo pomagać Telltale przy The Wolf Among Us 2. Później powierzono im inne zadanie.

Teraz Deck Nine dłubie nad „grekranizacją” popularnego serialu i książek The Expanse.

The Wolf Among Us 2 w rękach Deck Nine?

TWAU2 to niezwykle mocno oczekiwany przeze mnie sequel. Na całe szczęście gra ponoć cały czas powstaje i nie ma z nią większych problemów. W ostatnim wywiadzie dla GameInformera, Jamie Ottilie, obecny dyrektor wykonawczy w studiu, zdradził ciekawostkę z samych początków prac nad tytułem.

Okazuje się bowiem, że w prace nad TWAU2 zaangażowano początkowo Deck Nine. No, a takie były przynajmniej plany. Deck Nine odpowiadają za dwie części cyklu Life is Strange – Before the Storm oraz True Colors. Nie da im się odmówić kreatywności i żyłki do ciekawych postaci. Niestety, o efekcie takiej współpracy raczej nigdy nie się przekonamy.

Odwiedziliśmy Deck Nine na początku prac nad rebootem Wolf 2, aby przedyskutować możliwość wspólnego rozwoju, ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że chcemy dać temu utalentowanemu zespołowi więcej przestrzeni do pracy nad projektem, który nie będzie miał ograniczeń i oczekiwań wynikających z faktu, że jest sequelem.

Jamie Ottilie

Telltale dość sprytnie postąpiło, oddając w ich ręce istniejącą markę, która nie jest sequelem, czyli The Expanse. Aktualnie prace nad TWAU2 posuwają się do przodu i powinniśmy niebawem oczekiwać jakiś nowych wieści w tej sprawie. Tytuł powstaje we współpracy Telltale i AdHoc.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie