Kolejna pozycja wycofana ze sprzedaży na Steam. Wygasłe licencje uśmiercają coraz więcej gier

Steam wycofuje kolejną grę ze sprzedaży przez brak licencji
Newsy PC

Na Steam nie kupicie już Strong Bad’s Cool Game for Attractive People: Season 1. Nieco starsza produkcja Telltale została wycofana ze względu na problemy z licencją.

Oto kolejny przykład na to, że kupując gry w cyfrowej dystrybucji (m.in. na Steam), wcale ich nie dostajemy. Mamy jedynie dostęp do nich i możliwość korzystania z tego, co przygotowali deweloperzy. Już wcześniej ze sprzedaży wycofywano takie pozycje jak choćby Alan Wake, ale zazwyczaj do nas wracały. Tym razem jednak wątpię, aby coś takiego miało nastąpić.

Przede wszystkim mowa o Strong Bad’s Cool Game for Attractive People: Season 1; jednej z najbardziej niszowych i nieco starszych pozycji od Telltale. Studio, które w następnych latach przełamało bariery narracji za sprawą choćby The Walking Dead, w 2008 roku wydało komediową przygodę opartą na internetowej kreskówce. Zgaduję, że wielu z Was o niej nie słyszało. W sumie nic dziwnego – w Polsce to IP nie cieszy się specjalną popularnością.

Niestety, nie możemy dłużej wspierać Strong Bad’s Cool Game for Attractive People. Nie mamy już praw do własności intelektualnej, więc nie możemy już sprzedawać ani wspierać serii gier. Tak więc, niezależnie od tego, czy bawiłeś się na imprezie tanecznej z The Cheat, czy żartowałeś z Homestar Runnera, nadal możesz pobrać wszystkie swoje odcinki z cyfrowych sklepów PC, w których kupiłeś grę. Dziękujemy bardzo za grę.

– czytamy w oficjalnym komunikacie Telltale na Steam

Wątpię, aby studio było zainteresowane przedłużeniem licencji. Oczywiście posiadacze gry mogą wciąż się nią cieszyć i ją pobierać z biblioteki. W cyfrowym sklepie jednak jej nie znajdziemy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie