Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

The Last of Us 2 – Ellie z towarzyszem jak w God of War!

W pierwszej części The Last of Us gracz wcielał się w Joela, a mała Ellie była towarzyszem niezależnym. Teraz Ellie podrosła i to jej krokami osobiście pokierujemy. Jak się okazuje, ktoś również będzie patrzył na nasze plecy. The Last of Us 2 zaoferuje bowiem towarzysza NPC podobnie jak w niedawnym hicie na PS4 – God of War.

The Last of Us zachwyciło graczy z wielu powodów i niewątpliwie jednym z nich była interakcja głównego bohatera Joela z Ellie, której co prawda nie mogliśmy kontrolować osobiście, lecz dziewczyna ciągle nam towarzyszyła jako niezależna postać NPC. Pomagała Joelowi, wtrącała swoje trzy grosze niemal przy każdej okazji i choć nie mogliśmy nią osobiście zagrać, wiele osób zżyło się z Ellie tak samo, jak z Joelem. Czy w The Last of Us 2 również dostaniemy jakiegoś pomocnika? Demo ujawnione podczas E3 2018 pokazało Ellie, która przebijała się przez trudną misję w pojedynkę. Na szczęście, jak ujawnił Neil Druckmann – reżyser The Last of Us 2 – w wywiadzie dla serwisu Buzzfeed, ktoś stanie z nami ramię w ramię!

The Last of Us 2 – Joel niezależnym towarzyszem Ellie?

To pierwsza myśl, jaka zapewne przychodzi do głowy większości z Was. Skoro Ellie pomagała Joelowi w pierwszej części gry, to może teraz przyszła pora na zmianę ról? Nie jest to wykluczone, ponieważ Joel będzie bardzo ważną postacią w sequelu (o czym szerzej pisaliśmy tutaj), lecz równie dobrze towarzyszem NPC głównej bohaterki może zostać Dina – kobieta z demo E3 2018, która ma z Ellie bardzo bliskie, osobiste relacje (ten ognisty pocałunek).

The Last of Us 2 ma wyzwolić w graczach pierwotne instynkty

Nie jest również pewne, czy Ellie otrzyma jednego towarzysza, czy też może być ich więcej. No i pytanie – czy będzie to pomoc sporadyczna, czy też niemal stała? Na pewno w grze znajdą się sekwencje, gdzie Ellie będzie zdana tylko na siebie, co potwierdzają fragmenty pokazanego dotychczas gameplay’u.

Póki co, Neil Druckmann wypowiedział jedynie w tym temacie następujące słowa:

Ellie była postacią niezależną, ale w nowej opowieści jest protagonistką, więc gracz ją kontroluje. Bezpiecznie jest powiedzieć, że w sequelu również graczom ma towarzyszyć postać niezależna, nawet jeśli nie pokazaliśmy jej w demie [z E3 2018] – ujawnia Druckmann.

Czy pomocnik Ellie wniesie coś nowego do rozgrywki, czego wcześniej nie widzieliśmy? God of War pokazało w tym przypadku prawdziwą klasę, gdzie Atreus – syn Kratosa – okazał się świetnie skonstruowaną postacią.

Neil Druckmann zaznacza, że zespół odpowiedzialny za The Last of Us 2 jest w przyjacielskich relacjach z Santa Monica i studia dzielą ze sobą technikę oraz proces kreatywny.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%