The Last of Us 2 Remastered niepotrzebne? Gracze zawiedzeni zapowiedzią

The Last of Us 2
Newsy PS5

Zapowiedziany remaster The Last of Us 2 nie skradł serc graczy. A przynajmniej nie wszystkich, ponieważ w sieci nie brakuje negatywnie odnoszących się do tego komentarzy. Gracze narzekają, że takie odświeżenie gry jest zupełnie niepotrzebne.

The Last of Us 2 Remastered nikogo nie interesuje?

Sporych echem odbiła się wiadomość o przygotowywaniu przez Naughty Dog remastera gry The Last of Us 2. Genialny tytuł z PlayStation 4 zostanie odświeżony i wydany w poprawionej wersji na konsole PlayStation 5. Deweloperzy chcą przygotować coś więcej, niż tylko lepszą grafikę. Ulepszona produkcja ma zawierać szereg elementów możliwych do osiągnięcia tylko na PS5. Mowa tu m.in. o:

  • Wyświetlaniu obrazu w 4K;
  • Obsłudze funkcji pada Sony DualSense;
  • Dodatkowych trybach rozgrywki;
  • Sieciowych rankingach;

Dla fanów to jednak niewiele, a przynajmniej tak sugeruje pewna dyskusja na Twitterze. Użytkownik Pyo wrzucił grafikę mającą porównywać poziom graficznych szczegółów między wersją z PS4 a odświeżonym wydaniem na PS5. Możecie rzucić okiem i dać znać, czy widzicie dużą różnicę.

Pyo pod postem umieścił ankietę, w której gracze mogli odpowiadać na pytanie, jak duże są te różnice. Zaledwie 2,1% osób stwierdziło, że są spore, 3,6% uznało je za „OK”, a zdecydowana większość nie dostrzegła żadnych poprawek — aż 68% głosujących. Jakie jest wasze zdanie?

Gracze w komentarzach nie kryją swojego zdziwienia o decyzji dotyczącej przygotowania takiego portu. Faktycznie, poziom szczegółów graficznych na PS4 był tak wysoki, że ciężko jest go zauważalnie przeskoczyć. Czy w takim wypadku jest sens tworzyć rzekomy remaster? Poniekąd tak.

Różnica na pewno będzie widoczna na żywo podczas rozgrywki w 4K, co w przypadku nawet PS4 Pro nie było możliwe. Doskonale wiemy, jak rozdzielczość potrafi zmienić wrażenia płynące z zabawy. Nie zapominajmy też o płynności, ponieważ PS5 powinno w tym wypadku zagwarantować jeszcze większą liczbę klatek.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie