Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

The Last of Us 2 – Joel bardzo ważną postacią, jest szansa, że nim zagramy

Dwa tygodnie temu Neil Druckmann, reżyser The Last of Us 2, stwierdził, że Ellie będzie jedyną grywalną postacią. Lecz bardzo możliwe, że nie jest to jednak prawda. 

Przypominamy, że po prezentacji zwiastuna The Last of Us 2 na E3 2018 ekipa deweloperów odpowiadała na pytania dziennikarzy na prywatnych spotkaniach i jak donosił wówczas serwis Gamepur, podczas jednego z nich Neil Druckmann, reżyser The Last of Us 2, potwierdził, że Ellie będzie jedyną grywalną postacią. Jednak przed tym stwierdzeniem projektant Richard Cambier na pytanie o Joela powiedział spontanicznie: Nie mówimy jeszcze o tym. Można zatem przypuszczać, że Druckmann chciał na razie uciąć wszelkie spekulacje o Joelu.

Joel w The Last of Us 2

Joel nie pojawia się w materiałach promocyjnych, lecz nie bójcie się – będzie bardzo ważną częścią historii i kto wie, czy nawet nim nie zagramy! Temat Joela w The Last of Us 2 pojawił się podczas rozmowy, jaką JeuxAct przeprowadził z projektantką rozgrywki, Emilią Schatz. Na pytanie Dlaczego Joel nie pojawia się w materiałach promocyjnych, czy on wciąż jest w grze? usłyszeliśmy następującą odpowiedź: Joel jest bardzo ważną częścią opowieści, lecz nie jesteśmy jeszcze gotowi do ujawnienia szczegółów.

Joel zatem będzie, lecz czy grywalny? Temat grywalnych postaci został skwitowany przez Emilię Schatz takimi oto słowami: W tym momencie jesteśmy gotowi pokazać Ellie jako postać, którą można grać. To się może zmienić w przyszłości, ale nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby o tym rozmawiać. W tej grze jest jeszcze sporo szczegółów do pokazania.

Jak zatem widzicie, sprawa Joela jako grywalnej postaci pozostaje wciąż otwarta. Oczywiście możliwe, że Joel pojawi się w The Last of Us 2, lecz nie będziemy nim sterować, a zamiast tego pokierujemy innym, całkowicie nowym charakterem.

Kult Serafitów w The Last of Us 2

Ellie zmaga się na najnowszym materiale z E3 2018 z ludzkimi przeciwnikami, o których również co nieco się dowiedzieliśmy. Ci ludzie to Serafici (Seraphites) – kult, który został ustanowiony po zdarzeniach z The Last of Us i który poluje na Ellie z jakichś powodów.

– Serafici są bardzo fanatyczną grupą i koncentrują swoje życie wokół wiary i duchowości. Robią to jednak w sposób, który stał się fanatyczny, wrogi i agresywny dla outsiderów – zaznacza Naughty Dog w rozmowie z portalem GamesRadar.

Serafici są bardzo interesującymi postaciami, ponieważ komunikują się ze sobą gwizdaniem, mają własny system ostrzegania. Jeśli zatem Serafita zauważy Ellie i dziewczyna zabije go zanim ten zdąży zagwizdać, reszta wrogów nie rzuci się na nas i nadal będziemy dla nich niezauważeni.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%