The Last of Us 2 – data premiery i gameplay ponoć jeszcze w tym tygodniu

W sieci pojawiły się nieoficjalne informacje odnośnie szybkiego ogłoszenia daty premiery The Last of Us 2.

Sony oraz Naughty Dog nie ogłosili jeszcze daty premiery The Last of Us 2, lecz jak wynika z przecieku, który przedstawiają niezależnie dwa hiszpańskie serwisy, jeszcze w tym tygodniu usłyszymy bardzo dobre wieści.

Premiera The Last of Us 2 jesienią 2019 roku?

Hiszpański oddział Gamereactor oraz portal Legion De Jugadores twierdzą, że źródła bliskie Sony poinformowały redakcje, iż w tym tygodniu zostanie wydany nowy zwiastun The Last of Us 2, który będzie czystym gameplay’em. Informatorzy serwisów uważają, że premiera gry jest zaplanowana jeszcze na ten rok i zagramy prawdopodobnie jesienią. Dokładna data premiery zostanie ponoć przedstawiona w nadchodzącym filmiku.

Choć nie ma co uważać powyższych informacji za pewniaki, pokrywają się one z wcześniejszymi przeciekami na temat TLoU 2. Na początku maja jeden z dobrze poinformowanych insider’ów twierdził, że nowe informacje na temat gry zostaną przedstawione jeszcze przed targami E3 2019, a sama premiera nastąpi do końca tego roku.

Warto również wspomnieć, że o rychłej premierze The Last of Us 2 mogą świadczyć takie rzeczy, jak zakończenie sesji motion capture w kwietniu oraz niedawny wpis aktorki Anny Cieślak w serwisie Facebook. To ona odgrywała Ellie w pierwszej części gry, a teraz sugeruje, że ruszyły nagrania dubbingowe do dwójki.

Sony nie pojawi się w tym roku na targach E3 2019, zatem informacje o nadchodzących grach będą nam podawane w innej formie. Kto wie, czy zatem ten tydzień nie będzie należał do The Last of Us 2.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.