Niezbyt pozytywne wieści o The Evil Within 3. Twórcy ponoć pracują nad zaskakującą grą

The Evil Within 3 nie powstaje? Nowe plotki wskazują na inną grę
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Pojawiły się nowe plotki w sprawie kolejnej gry Tango Gameworks, studia twórców serii The Evil Within. Raczej nie zadowolą fanów tej serii.

Tango Gameworks założono w 2010 roku z inicjatywy legendy branży, Shinjiego Mikami. Twórca odpowiedzialny w dużej mierze za sukces Resident Evil szybko zapowiedział swoją własną markę horrorów, The Evil Within. Cykl ten – dla mnie na pewno – okazał się wyjątkowo udanymi horrorami akcji, które skutecznie wypełniły pustkę w panującym wtedy okresie posuchy tego gatunku. “Dwójka” to już w ogóle zdobyła moje serce w pełni, więc nic dziwnego, że i “trójki” nie mogę się doczekać.

Niedawno pojawiły się ploty, że ta faktycznie powstaje, a wszystko za sprawą easter-egga w Hi-Fi Rush, jednej z ostatnich premier od Tango. Niestety wychodzi na to, że chyba nie ma sensu nastawiać się na TEW3, a przynajmniej nie teraz. To smutne wieści, ale tak niestety twierdzi insider eXtas1s. Leaker znany jest m.in. z przedwczesnej publikacji horroru od Hideo Kojimy, Overdose. W pewien sposób można mu więc wierzyć, choć polecam rozsądnie się od tych plotek zdystansować.

Otóż twierdzi on, że Tango obecnie pracuje nad co najmniej dwiema grami. Jedna z nich to… jRPG. To byłoby o tyle zaskakujące, że studio wcześniej nie eksplorowało tego gatunku. Nowa gra mogłaby być więc ich pierwszym krokiem ku podboju rynku fanów wschodnich RPG-ów. O drugiej pozycji nie wiemy nic, ale ponoć nie jest to The Evil Within 3.

Tak jak wspominałem – lepiej zbyt temu nie ufać, ale jakieś tam potwierdzenie rzetelności leakera już mamy. Być może jednak Tango pracuje nad nawet trzema grami? To już tylko moje przypuszczenia, choć przyznam, że przemawia za mną fanbojstwo. Co ciekawe, Shinji Mikami niedawno obwieścił, że odchodzi ze swojego studia.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie