The Evil Within 3 powstaje? Bardzo ciekawy easter-egg w nowej grze deweloperów

Microsoft zamyka studia, twórcy są oburzeni | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Niedawno wydane Hi-Fi Rush pełne jest odniesień do popularnej serii horrorów. Jedno z nich może wręcz bezpośrednio wskazywać na powstawanie The Evil Within 3.

Nowe informacje pojawiły się na GamesRadar+. Z redakcją skontaktował się jeden z graczy, który dostrzegł bardzo subtelne nawiązanie do serii horrorów od tego samego producenta.

The Evil Within 3 powstaje? Oby!

Tango Gameworks znane jest najbardziej ze swojej “ody” do survival horrorów w stylu Resident Evil, czyli The Evil Within. Muszę przyznać, że osobiście traktuję ją jako jedną z najważniejszych współczesnych gamingowych marek horrorów. Obydwie wydane do tej pory części okazały się świetnymi tytułami, a Shinji Mikami powołał do życia kolejną perełkę dla fanów komputerowej grozy. Tyle że po “dwójce” jakoś tak plotki o przyszłości serii zanikły…

Tango Gameworks postanowiło zwrócić się ku innym możliwościom. Deweloperzy wydali parę gier mobilnych i dość średnie GhostWire: Tokyo. Warto tu jednak zaznaczyć, że gra o opętanym Tokio zaczęła swój żywot właśnie jako The Evil Within 3. Z czasem zbytnio odeszła od pierwotnych założeń, więc przekształcono ją na nową markę. Jest to więc pewnego rodzaju sugestia, że twórcy nie porzucili na dobre IP TEW.

Kolejna plotka w tej sprawie pojawia się w Hi-Fi Rush, czyli zaskakująco genialnej gry od tych deweloperów. Jest to produkt zupełnie inny, ale nie warto być na niego obojętnym. Bez wdawania się w spoilery fabularne – w pewnym momencie w jednej z cutscenek pod koniec gry, na krótką chwilę widzimy ekran pokazujący piętro, na którym jesteśmy. Poniżej widnieje sekcja “newsów”. To właśnie tam znajduje się informacja: “Zapowiedziano sequel do popularnej serii survival horrorów”.

Oczywiście może to być jedynie zwykły easter-egg (których pełno w grze – zobaczcie poniżej), ale można również mieć nadzieję na to, że twórcy faktycznie coś szykują. Po tak długiej przerwie powrót do tej marki miałby sens. Tym bardziej, jeżeli wiecie, w jaki sposób skończyło się The Evil Within 2.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie