Wyciekł gameplay z horroru od Hideo Kojimy. Gra w nim aktorka z Death Stranding

Hideo Kojima uznany za
Mobile Newsy PC Xbox Series XOne

Ale się porobiło… Zaledwie wczoraj Tom Henderson pisał o pierwszych zrzutach ekranu z Overdose od Kojimy, a teraz wyciekł konkretny gameplay.

Hideo Kojima robi horror i chyba nikogo nie powinno to zaskakiwać. Pomijając zabite w zarodku Silent Hills (i późniejsze plotki na temat wskrzeszenia), projektant od dawna przymierzał się do tego gatunku. Wiadomo, że prawie na pewno pracuje nad Death Stranding 2. No i tworzy też jakąś grę we współpracy z Microsoftem, która najpewniej ma działać w chmurze. Najwyraźniej tym drugim projektem jest właśnie Overdose. Pierwsze informacje o grze pojawiły się już jakiś czas temu.

Wczoraj Tom Henderson pisał o screenach, które zaczęły krążyć po sieci. Dość szybko doczekaliśmy się czegoś znacznie bardziej konkretnego – pierwszego zapisu rozgrywki. Widzimy na nim Margaret Qualley, znaną z roli Mamy w Death Stranding. Przemierza ona opuszczone sale czegoś na wzór szpitala. Podążą za nią tajemnicza mroczna istota.

Rozgrywka nie wydaje się tu przesadnie skomplikowana i jeżeli gra faktycznie bazuje na chmurze, być może powstaje z myślą o urządzeniach mobilnych. W końcu w rogu ekranu widać dziewczynę, która obsługuje telefon. Całość przypomina nieco „interaktywny film”. Zgaduję, że to znacznie mniejszy projekt, a sam projektant będzie chciał nas do niego zachęcić jakimś ciekawym pomysłem. Patrząc na „Player 1” wiele wskazuje na to, iż w zabawie weźmie udział więcej niż jedna osoba.

Tom Henderson wyjaśnia, że jest to ten sam materiał, który widział już jakiś czas temu. Niestety, tym razem dostaliśmy go w bardzo słabej jakości (pozdrawiamy autora nagrania!). Zapewne na TGA 2022 doczekamy się pełnej zapowiedzi.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie