The Evil Within 3 właśnie powstaje? Tak rzekomo twierdzi legendarny twórca

The Evil Within 3 może właśnie powstawać | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series

Jeżeli wierzyć tajemniczej wiadomości na Facebooku, The Evil Within 3 może aktualnie znajdować się w produkcji. Ale lepiej zachować dystans.

Nowe wieści w teorii pochodzą od samego źródła – Shinjiego Mikamiego, legendarnego projektanta odpowiedzialnego za Resident Evil i właśnie The Evil Within. W teorii, bo w praktyce nie jest do końca jasne, czy zablokowany już profil na Facebooku do niego należy, choć źródła w internecie podają, że to oficjalne konto.

The Evil Within 3 w produkcji?

Od razu zaznaczę, że do wszystkich przedstawionych tu informacji należy podchodzić z dużą dawką sceptycyzmu. Jak na razie nie udało się jednoznacznie potwierdzić, czy tajemniczy wpis Mikamiego pochodzi z jego prawdziwego konta, choć sama wiadomość jest autentyczna. Co ciekawe, nie chodzi tu o profil na Twitterze, a na Facebooku. Aktualnie jest on zablokowany, gdy wspomniany wpis zdobył popularność na Reddicie.

Wiadomość projektanta na Facebooku nie jest jednoznacznym potwierdzeniem, że seria się odrodzi, ale stanowi miłą wiadomość dla wszystkich jej fanów. „Być może kiedyś wrócimy do Psycho Break” – pisze rzekomy Mikami. „Psycho Break” to japoński tytuł The Evil Within. W tamtym kraju został on zmieniony ze względu na łatwiejszą wymowę. Wiadomość na FB miała pojawić się wczoraj.

Czy może jednak fejk?

Wygląda więc na to, że chociaż Mikami doskonale wie, że seria nadal zajmuje miejsce w sercach fanów horrorów. Projektant nie pracuje już w stworzonym przez siebie Tango Gameworks, ale być może będzie pełnił funkcję konsultacyjną? Nie takie rzeczy się zdarzały w gamedevie, więc nie jest to nic zaskakującego. Za TEW 2 odpowiadał już inny reżyser, a gra i tak okazała się udana, więc nie trzeba się martwić o jej ewentualną jakość bez Mikamiego na pokładzie.

Istnieje też szansa, że mówimy o zwykłym fejku. Przestrzegam więc przed entuzjazmem, bo dość często zdarza się, iż japońscy twórcy gier mają wielu internetowych naśladowców. To także nie byłoby więc niczym dziwnym. Zastanawiające jest przede wszystkim to, że wiadomość pojawiła się na Facebooku, a nie popularniejszym Twitterze. No i po drugie – Mikami nie pracuje w Tango, więc jeżeli nikt się z nim w tej kwestii nie skontaktował, to raczej nie ma prawa wiedzieć o planach studia.

Jakiś czas temu insider twierdził, że Tango obecnie pracuje nad dwiema grami. Jedną najpewniej jest GhostWire: Tokyo 2 (którego pierwsza część miała być właśnie TEW 2), a także rzekomym jRPG-iem. Być może za jakiś czas studio faktycznie pokusi się o zdradzenie jakichś informacji o trzeciej części serii horrorów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie