The Elder Scrolls IV: Oblivion – gracz spędził 616 lat w więzieniu

0 komentarzy

Oto osoba, która bardzo poważnie potraktowała społeczną izolację. Fan TES IV: Oblivion postanowił pójść do growego więzienia i pobić rekord dni, które można tam spędzić.

Chyba nikt nie chciałby siedzieć w więzieniu – no, prawie nikt. Użytkownik Twittera o pseudonimie UESP pochwalił się na portalu nietypowym osiągnięciem: spędził on na odsiadce w grze Oblivion 225 001 dni, co wynosi w sumie około 616 lat.

W zestawieniu z tym, co dzieje się podczas kolejnych 616 lat w uniwersum TES, gracza ominęły zarówno wydarzenia z Obliviona, jak i kolejnej części cyklu – akcja Skyrima ma bowiem miejsce 200 lat po Oblivionie.

Spędzanie dłuższego czasu na nicnierobieniu ma w realnym życiu poważne konsekwencje dla rozwoju fizycznego i umysłowego. Podobnie sytuacja wygląda w każdym szanującym się RPG-u -brak działania sprawia, że postać nie rozwija się, a nawet przeciwnie: następuje swego rodzaju regres. Tak samo było też w przypadku nieszczęśnika „zapuszkowanego” przez UESP – postać, która spędziła tak dużo czasu w więzieniu, jest bardzo słaba i jej umiejętności są na praktycznie zerowym poziomie.

TES IV: Oblivion zadebiutowało w 2006 roku na PC i Xboksa 360, a rok później trafiło także na PS3 (i jeśli wydaje wam się, że nikt nie gra już w tę grę, to macie rację: wydaje się wam).

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się