[TGS 2014] “Bravely Second najpiękniejszą grą na Nintendo 3DS”

Zobaczcie gameplay z dema oraz nowe screeny.

Uczestnicy targów TGS 2014 mieli okazję zagrać w wersję demonstracyjną Bravely Second na 3DS-a. To sequel Bravely Default, który – tak jak pierwowzór – powstaje pod skrzydłami Square Enix.

Serwis IGN pisze wprost: To najładniejsza gra na Nintendo 3DS, którą widzieliśmy na targach. Dziennikarz z Kotaku stwierdził natomiast, że Bravely Second jest dokładnie takie, jakim chcemy je mieć.

Demo Bravely Second z TGS było dosyć proste. W cut-scence dowiadujemy się, że pewien chłopiec został porwany przez grupę bandytów, którzy skryli się w lesie. Naszym zadaniem jest oczywiście uratowanie dzieciaka, nim będzie za późno. Demo polegało na wycieczce do lasu, kilku potyczkach, walce z bossem oraz odbiciu chłopaka z rąk drabów.

Dziennikarz Kotaku podkreśla, że największą zmianę w stosunku do Bravely Default widać w układzie i prezentacji dungeonów. Sami zobaczycie na poniższym filmiku, że kiedy jesteśmy w lesie, kamera jest umiejscowiona niemal z boku. W jedynce mieliśmy rzut izometryczny.

Co do samej walki w Bravely Second, dziennikarz z Kotaku przyrównuje ją do tego, co było w pierwowzorze (o systemie potyczek pisaliśmy w naszej recenzji Bravely Default). Demo dwójki bardzo przypomina poprzednika, lecz – jak uważa Kotaku – nie w tym żadnego problemu.

Poniżej gameplay z dema, ale najpierw kilka nowych screenów. Miłego oglądania!

Bravely Second – demo z TGS 2014

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.