Pora pożegnać serię Nintendo 3DS. Producent kończy produkcję konsol

Pora pożegnać serię Nintendo 3DS. Producent kończy produkcję konsol
3DS Newsy

Nintendo 3DS oficjalnie przestanie być produkowane. Informacja o zakończeniu kontynuacji serii pojawiła się na japońskiej stronie producenta.

Rynek konsol ma to do siebie, że wsparcie dla nawet najbardziej popularnych modeli w końcu dobiega końca. Pierwszym sygnałem dla graczy, że ich sprzęt wkrótce może zostać wspierany jest zazwyczaj zakończenie produkcji konsoli, a następnie wstrzymanie dalszych aktualizacji oprogramowania. Niestety, taki los czeka jedną z najlepiej sprzedających się serii sprzętu w historii branży gier wideo.

Na japońskiej stronie Nintendo pojawiła się informacja, że produkcja konsol z rodziny 3DS nie będzie już kontynuowana. Dotyczy to wszystkich modeli 3DS oraz 2DS, 2DS XL, New Nintendo 2DS i całej reszty wariantów.

Seria Nintendo 3DS sprzedała się w ponad 75 milionach sztuk na całym świecie. To więcej niż Xbox One, WiiU i kultowy NES. Rodzina przenośnych konsol od Nintendo wyryła się złotymi literami w branży i zdobyła ogromną popularność, co pozwoliło jej przez długi czas gościć na szczytach list sprzedaży.

Wkrótce powinno pojawić się oficjalne ogłoszenie, w którym Nintendo powiadomi graczy o zakończeniu produkcji. Na szczęście na wstrzymanie aktualizacji oprogramowania i ostateczne zakończenie wsparcia konsol raczej jeszcze trochę poczekamy.

Pałeczkę po 3DS przejął Switch i jego wersja Lite, które również pozwalają na komfortowe granie w nowe produkcje podczas podróży.

Koniec produkcji 3DS PlanetaGracza
Źródło: NintendoEverything
Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie