To już jest koniec. Te dwie konsole Nintendo kończą swój żywot

Konsole Nintendo
3DS Newsy Switch Wii U

Kończy się pewna era. Nintendo postanowiło zakończyć wspieranie usług sieciowych dla swoich dwóch urządzeń. Mowa o kultowym Nintendo 3DS i mniej lubianym Wii U. Kres działalności funkcji sieciowych przypadnie na wiosnę 2024 roku. Konsole Nintendo idą do piachu!

Już w kwietniu 2024 roku Nintendo zakończy udzielanie wsparcia dla usług sieciowych dwóch konsol ze swojego portfolio. Mowa o zasłużonym modelu Nintendo 3DS, ale również mniej popularnym Wii U. Obydwie konsole nadal znajdują się w rękach milionów graczy, dlatego ta informacja dotyczy sporej rzeszy osób.

Czy zakończenie wsparcia dziwi? Niekoniecznie. Pamiętajmy, że Nintendo 3DS swój debiut zanotowało w 2011 roku, a więc 12 lat temu. Później, bo w 2012 roku na rynku objawiło się Wii U. Z grona konsol, których dotyczą zmiany, najmłodsze jest Nintendo 3DS XL, bo pojawiło się na rynku w 2017 roku. Teraz tylko Switch się liczy!

Zobacz: Gry na Nintendo Switch nawet w 2025 roku?

Konsole Nintendo bez wsparcia nadal będą pozwalały na zabawę w grach bez funkcji sieciowych. Co istotne, 3DS w dalszym ciągu pozwoli na korzystanie z funkcji StreetPass. Chodzi w niej o możliwość łączenia się z graczami w pobliżu. Dalsze działanie funkcji wynika z korzystania z technologii LAN i wbudowanego hotspota. To jak, będziecie tęsknić za sieciowymi grani od wielkiego N?

Obecnie pozostaje nam czekać na premierę nowej konsoli od japońskiego giganta. Jej debiut ma mieć miejsce już w przyszłym roku. Będzie to następca Switcha, a może zupełnie inne urządzenie? Pytań jest wiele, odpowiedzi natomiast brak – przynajmniej na razie.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie