Fabuła Watch Dogs 2 na nowym zwiastunie z TGS 2016

Fabuła Watch Dogs 2 na nowym zwiastunie z TGS 2016
Filmiki z gier Newsy PC PS4 Targi Tokyo Game Show TGS 2016 XOne

O co będzie walczył Marcus Holloway?

Ubisoft pokazał nowy materiał z Watch Dogs 2, który skupia się na przedstawieniu głównych założeń fabularnych gry. Zobaczymy w nim Marcusa oraz innych działaczy lokalnej grupy hakerskiej DedSec, której celem będzie walka z Centralnym Systemem Operacyjnym ctOS.

Akcja tytułu rozegra się na ulicach San Francisco i Ubisoft obiecuje, że mapa Watch Dogs 2 będzie dwa razy większa niż w pierwszej części, wydanej w 2014 roku. Nadchodzący sequel zadebiutuje na rynku 15 listopada tego roku. Zagramy na komputerach PC oraz konsolach obecnej generacji: PlayStation 4 i Xbox One.

Zapraszamy do oglądania, a pod trailerem przypominamy sylwetki bohaterów, z którymi spotkamy się odpalając Watch Dogs 2.

Marcus Holloway (24 lata, miejsce urodzenia: Oakland)

Watch Dogs 2 - Marcus
Watch Dogs 2 – Marcus

Cechy charakteru: Buntownik, Ambitny & inteligentny, Duża wola do działania

Doskonały haker, który wychował się w Oakland, gdzie na własnej skórze doświadczył niesprawiedliwości skorumpowanego systemu. Teraz zamierza go złamać, ujawnić zasady działania i zagwarantować wszystkim równe szanse.

Pasja Marcusa powoduje, że stara się on zdobyć miano jednego z największych hakerów w historii, niezależnie od ryzyka, jakie się z tym wiąże. Nigdy nie miał okazji, aby w pełni wykorzystać swój potencjał, ale dzięki DedSec nareszcie dostał taką szansę. Marcus nie pasuje do żadnej z szufladek, w jakiej może go próbować zamknąć społeczeństwo, a jego harda postawa powoduje, że stanowi duże wzmocnienie dla grupy i jest poważnym przeciwnikiem dla sił sprawujących władzę na światem.

Śruba (24 lata, miejsce urodzenia nieznane)

Watch Dogs 2 - Śruba
Watch Dogs 2 – Śruba

Cechy: Skłonny do przemocy, Nieprzewidywalny, Opiekuńczy

Jako samozwańczy główny anarchista grupy, Śruba specjalizuje się w łamaniu: prawa, systemów albo wszystkich przedmiotów podatnych na działanie młota.

Śruba ukrywa twarz za dziwną elektroniczną maską. Jego emocje wyrażają tylko cyfrowe emotikonki i zniekształcony głos. Bywa wulgarny i grubiański, ale zawsze jest przy tym zabawny. Jest też absolutnie uzależniony od adrenaliny.

Sitara (27 lat, miejsce urodzenia: Los Angeles)

Watch Dogs 2 - Sitara
Watch Dogs 2 – Sitara

Cechy: Inspirująca, Nastawiona konfrontacyjnie, Mściwa

Sitara, osoba chyba najbliższa mianu przywódcy DedSec, koncentruje się na publicznym wizerunku organizacji. Jej filmy propagandowe i buntowniczy styl artystyczny zwróciły uwagę na grupę. Spośród wszystkich członków grupy, to Sitara z pewnością ma najsilniejszą motywację polityczną.

Sitara w pełni skorzystała z możliwości, jakie dał jej system edukacyjny, kształcąc się w zakresie marketingu, PR i wszystkiego, co wiązało się ze sztuką. Szukając zmian, wyprowadziła się z Los Angeles, ale przekonała się, że w ten sposób tylko zamieniła pustych celebrytów na bezdusznych gigantów technologicznych. Wierzy, że kultura jest niszczona przez zimny przemysł, a to stanowi doskonałą okazję do buntu artystycznego, jaki uprawia.

Josh (21 lat, miejsce urodzenia: San Francisco)

Watch Dogs 2 - Josh
Watch Dogs 2 – Josh

Cechy: Cichy, Błyskotliwy, Ma swoje dziwactwa

Josh to najlepszy programista DedSec, jak również największy aktywista w całej grupie; to człowiek, który chce pozytywnie patrzeć na świat i zawsze zakłada, że ludzie mają dobre intencje. Choć wielu uważa go za naiwniaka, stanowi niezbędną przeciwwagę dla bardziej radykalnych członków DedSec.

Pomimo tego, że Josh chętnie pomaga ludziom, uchodzi za osobę nietowarzyską i zdystansowaną. Najlepiej czuje się przy klawiaturze, przekopując się przez kod, wyszukując wzorce w danych z mediów społecznościowych albo rozwiązując skomplikowane problemy kryptograficzne. Dla DedSeku, merytokracji złożonej z niezwykle utalentowanych osób słabo przystosowanych do społeczeństwa, był doskonałym kandydatem i z wielką radością przyjęli go w swoje szeregi.

Źródło: watchdogs.ubisoft.com

Watch Dogs 2 – prawie 20 minut rozgrywki z komentarzem

Jeśli nie możecie doczekać się premiery Watch Dogs 2 to koniecznie zerknijcie na poniższy materiał wideo. Znajdziecie w nim sporo informacji na temat samej rozgrywki.

Ciekawym elementem materiału jest komentarz twórców, którzy opowiadają o grze – jej najważniejszych cechach, a także samym świecie.

W materiale nie brakuje też kilku słów na temat rozgrywek sieciowych i prowadzenia pojazdów.

Ubisoft wyjaśnia kwestie hakowania w Watch Dogs 2

Ubisoft pokazało nowy filmik, w którym opowiada się o głównych elementach rozgrywki w Watch Dogs 2związanymi z hakowaniem oraz samą organizacją DedSec. Tak samo jak w poprzedniej odsłonie, gracz będzie mógł przejąć kontrolę nad wieloma rzeczami w mieście – nie tylko mowa tutaj o sygnalizacji świetlnej, ale również o autach czy dronach. Te ostatnie będą świetnym narzędziem szpiegowskim.

Poniżej możecie zobaczyć ponad czterominutowy materiał wideo. Są tam wypowiedzi twórców z Ubisoftu oraz nowe fragmenty z rozgrywki.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie