Teaser z gry Risen 3: Władcy Tytanów wygląda wybornie

Tytuł zostanie wydany w naszym kraju przez firmę Cenega.

Za produkcję odpowiada niemieckie studio Piranha Bytes, które zasłynęło z kultowej serii Gothic. Rozgrywka osadzona będzie w realiach świata fantasy, pełnym wielu zróżnicowanych lokacji. Kierując naszym protagonistą podejmiemy szereg decyzji, które zadecydują o fabule i ścieżce naszego przeznaczenia. Gra pozwoli nam zwiedzić zarówno świat śmiertelników i królestwo umarłych.


Akcja będzie ukazana podobnie jak w poprzednich częściach z perspektywy trzeciej osoby. Schemat rozgrywki nie będzie się wyróżniał spośród innych gier RPG. Przyjdzie nam więc eksplorować lokacje w poszukiwaniu questów, powalczymy także ze wszelkiej maści monstrami i będziemy zdobywać doświadczenie by sukcesywnie rozwijać naszą postać i gromadzić lepszy oręż.

Mechanika potyczek zdaje się być zaprojektowana niezwykle interesująco. Poza blokowaniem ciosów oponentów bohater będzie w stanie wykonywać efektowne salta i przewroty, ponadto prortagonista posiadł umiejętność teleportowania się na niewielkie dystanse. Dynamiczne starcia z wrogami, mogą być więc jednym z wielu atutów oczekiwanej produkcji.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

7 Shares
Share7
+1
Tweet