Twórcy Gothica z problemami. “Nie spisujcie nas na straty!”

Gothic
Newsy PC PS3 PS4 PS5 Switch X360 Xbox Series Xbox Series S XOne

Okazuje się, że plotki z ostatnich dni mają sporo wspólnego z prawdą. Twórcy takich serii gier, jak kultowy w Polsce Gothic czy Elex mają kłopoty. Deweloperzy z Piranha Bytes wydali oświadczenie w kilku językach (w tym po polsku), odnosząc się do obaw fanów. Chociaż sytuacja nie jest kolorowa, to proszą o niespisywanie ich na straty.

Twórcy serii Gothic do zamknięcia? Złe wieści

Dokładnie 17 stycznia pisaliśmy o plotkach, jakoby studio odpowiedzialne za serię Gothic i Elex miało zostać zamknięte. Niepokojące informacje dotyczące zespołu Piranha Bytes mogą wkrótce okazać się prawdziwe. W sieci pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym twórcy odnoszą się do pojawiających się ostatnio informacji. Niestety, wieści z ich strony nie należą do najlepszych:

Studi Piranha Bytes opublikowało 3 zdjęcia z oświadczeniem, każde z nich w innym języku — po niemiecku, angielsku i po polsku. Jak widać, deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak dużym kultem otoczone zostały ich gry w naszym kraju, a zwłaszcza seria Gothic. W swoim wpisie odnoszą się do ostatnich plotek, tłumacząc, że faktycznie znaleźli się w trudnej sytuacji. Jednocześnie proszą fanów, aby jeszcze nie spisywali ich na straty:

Drodzy Fani. Tak, to prawda. My, Piranha Bytes, jesteśmy w trudnej sytuacji. Nasza odpowiedź na wszystkie doniesienia, które obecnie krążą, jest taka: Nie spisujcie nas jeszcze na straty!

Oświadczenie Piranha Bytes

Twórcy poinformowali, że są w trakcie prac nad znalezieniem partnerów, którzy być może pomogą im wyjść na prostą. Nie jest też tajemnicą, że mogą również trwać prace nad przygotowywaniem np. Elex 3, czyli kontynuacji jednej z nowszych serii studia. Polscy fani powinni trzymać kciuki, aby wszystko udało się doprowadzić do porządku. Nie chcemy chyba stracić tak zasłużonych twórców, prawda?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie