Ben Affleck jako George Reeves (Superman) w filmie Hollywoodland

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Ben Affleck jako Superman, Michael Rooker jako Lex Luthor. Tak prezentował się „Superman Lives”

Ben Affleck grał już Batmana i Daredevila. Okazuje się, że mógł również zagrać tytułową rolę w anulowanym projekcie Superman Lives.

Reżyser Kevin Smith opowiedział o tym w rozmowie z Yahoo Entertainment. Reżyser Clerks w latach 90. pracował nad filmem poświęconym Supermanowi i chciał obsadzić w nim dwóch aktorów, z którymi już współpracował na planie. Padło na Bena Afflecka oraz Michaela Rookera ze Szczurów z supermarketu; w nowym projekcie mieliby zagrać przeciwników, czyli Supermana oraz Lexa Luthora:

„Pisałem to dla Afflecka, a inspirowałem się Szczurami z supermarketu, bo moim Lexem Luthorem był Michael Rooker, a moim Supermanem – Ben. Ben się rozkręcał, chyba dostał właśnie angaż w Armageddonie, więc pomyślałem: <<może być prawdziwą gwiazdą>>. Ma ciemne włosy, a ja byłem tak mało kreatywny, że uznałem: <<Ben ma ciemne włosy i Superman ma ciemne włosy. Ben jest wysoki>>. To prawda, jest pie***nym gigantem i jest zbudowany jak superbohater, jak wielka ruchoma figurka, zwłaszcza przez ten wzrost. A później jeszcze nabrał mięśni. Dlatego w mojej głowie i w sercu w projekcie są zawsze Ben i Michael Rooker, jak na jakimś dziwnym spotkaniu po latach.”

Superman Lives ostatecznie nigdy nie ujrzał światła dziennego, a scenariusz autorstwa Kevina Smitha był zaledwie jedną z propozycji. Oprócz niego scenarzystami byli m.in Wesley Strick i Dan Gilroy. Reżyserią filmu miał się zająć Tim Burton, zaś Supermanem miał zostać Nicolas Cage. Z filmu zrezygnowano w 1998 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%