Square Enix z nowym IP na PS5 i Xbox Scarlett

Square Enix rozpoczyna rekrutacje pracowników do całkowicie nowego IP, które zawita już na przyszłych konsolach. Co ciekawe, tytuł nie jest opisywany jako “RPG akcji”.

Pododdział Square Enix, któremu przewodniczy Yoshinori Kitase, szykuje się do nowego IP powstającego z myślą o next-genach. Wynika tak z ogłoszeń o pracę (dzięki DualShockers), dotyczących rekrutacji programistów do zupełnie nowej marki – niezapowiedzianej jeszcze gry akcji na nadchodzące konsole.

Sekcja rekrutacyjna wspomina, że ​​nowe IP jest opracowywane przez międzynarodowy zespół. Na stronie znajduje się również informacja, że ​​zespół dąży do stworzenia gry akcji nowej generacji. Nie użyto przy tym określenia RPG akcji, z czego znany jest deweloper.

Tajemnicza gra powinna pojawić się na PS5 i Xbox Scarlett lub na jednej z tych platform. Póki co, nie ma na ten temat żadnych szczegółów.

Zespół deweloperski pod kierownictwem Yoshinori Kitase odpowiada za takie projekty, jak Final Fantasy VII Remake, Kingdom Hearts III, SaGa Scarlet Grace i Romancing SaGa 3 Remaster.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: