Gry na PS5 mogą dostać nową funkcję „w czasie rzeczywistym”. Byś nie męczył się graniem

PlayStation wymienia 13 premier 2023 roku, których nie można przegapić
Newsy PS5

Choć gry są obecnie o dużo łatwiejsze niż powiedzmy za pierwszej generacji PlayStation, Sony ma pomysł, by i tak ułatwić nam trudniejsze momenty podczas rozgrywki. Do boju ruszą “eksperci”. Dzięki nim gry na PS5 mogłyby dostać dodatkowe wsparcie w czasie rzeczywistym.

Dawno skończyły się czasy, kiedy to musieliśmy szukać w przeróżnych poradnikach, jak wyjść z patowej sytuacji podczas grania. Współczesne produkcje są o dużo łatwiejsze i często prowadzą nas za rączkę. Mamy cele zaznaczone na mapach i kierunkowskazy. Oczywiście są tytuły trudne, lecz te AAA, które są nastawione na masowego klienta, unikają sytuacji męczących gracza. By się nie zniechęcił. A jak się okazuje, może być jeszcze prościej, by nikt nie rzucił padem i nie odstawił kupionego tytułu. Gry na PS5 mogą doczekać się interesującego rozwiązania.

Sony ma patent. Gry na PS5 z pomocą eksperta

Sony złożyło patent, który stawia na pomoc graczom w czasie rzeczywistym. Ci mają łączyć się z ekspertem, który wytłumaczy, jak przejść trudny fragment.

Zatem jeśli utkniesz w grze, nie wychodząc z niej, połączysz się z ekspertem. Jego zadaniem będzie pomoc w dalszym postępie. Będziemy mogli również zobaczyć filmik z problematycznym fragmentem i w taki oto sposób poradzić sobie samodzielnie.

Póki co, jest to jedynie patent i nie wiadomo, czy zostanie wkrótce wdrożony, czy też skończy w szufladzie czekając na inne czasy. Jestem ciekaw, czy bylibyście zadowoleni z takiej funkcji w grach na PlayStation. Sądzisz, że potrzeba nam eksperta, czy wolisz na własną rękę rozwiązywać wszystkie problemy podczas grania?

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie