Babylon’s Fall zalicza koszmarny start na Steam. Liczba graczy jest zadziwiająco niska

Babylon's Fall - duży koleś w złotej zbroi z gry
PC

Po długim czasie oczekiwania, Babylon’s Fall jest już dostępne na PS5, PS4 i PC. Niestety PeCetowcy ewidentnie nie są zainteresowani najnowszą grą PlatinumGames.

W chwili publikacji tego artykułu, w tytuł ten gra jednocześnie 595 graczy na Steam. „Rekord” jednoczesnych graczy wynosi zaledwie 647. To katastrofalny wynik jak na grę-usługę, którą wydaje taki gigant jak Square Enix. Jeśli sytuacja się utrzyma, tytuł może być skazany na porażkę.

Babylon's Fall - liczba graczy na Steam
Źródło: SteamCharts

Dla porównania, w wydane 5 lat temu na PC NieR: Automata, które nie jest grą-usługą i również zostało stworzone przez Platinum i wydane przez Square Enix, gra obecnie niecałe 900 graczy. Nawet jak na tytuł przeznaczony dla jednego gracza, to i tak niezbyt zachwycający wynik, a jednak nadal wyższy od Babylon’s Fall.

Najnowsza produkcja PlatinumGames nie zbiera też pozytywnych ocen. Recenzje graczy są w tej chwili „mieszane”. Gra zebrała 47 recenzji pozytywnych i 41 negatywnych. Użytkownicy platformy Valve narzekają na nieczytelną oprawę, ogrom mikropłatności i wysoką cenę. Niektórzy twierdzą nawet, że Babylon’s Fall powinno zadebiutować jako produkcja free to play.

Oczywiście nawet największą katastrofę da się odratować. Warto przypomnieć chociażby o przypadku No Man’s Sky i Fallout 76, które rozwinęły skrzydła dopiero dłuższy czas po premierze.

Jeśli mimo problemów planujecie zagrać w Upadek Babilonu na PC, w tym miejscu znajdziecie wymagania sprzętowe.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie