PS5, Xbox Series, Nintendo Switch - podsumowanie dnia sprzedaż konsol

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Sprzedaż konsol w 34 tygodniu od premiery. PS5 ma się czego bać

Opublikowano kolejną statystykę podsumowującą sprzedaż konsol PS5, Xbox Series X/S i Switch. Oto, jak wygląda sytuacja w 34 tygodniu od ich debiutu.

Serwis VGChartz.com opublikował wykres prezentujący liczbę zakupionych systemów na 8,5 miesiąca od ich premiery. Tak jak miało to miejsce tydzień temu, sytuacja nie ulega zmianie – w statystyce przoduje Sony.

Oczywiście należy przypomnieć, że wykres prezentuje rezultat sprzedażowy na 34 tydzień od momentu premiery każdej z konsol. Switch debiutował w 2017 roku – dlatego czerwona linia wykracza daleko poza ten konkretny tydzień.

Oprócz wykresu zaprezentowano też szczegółowe dane dotyczące liczby zakupionych urządzeń. W 34 tygodniu od debiutu wygląda to następująco:

  1. PlayStation 5: 9,748,029
  2. Nintendo Switch: 6,813,574
  3. Xbox Series X/S: 5,815,532

Przepaść dzieląca PS5 i Switcha wydaje się na obecny tydzień dość głęboka. Niemniej warto zauważyć, że około 38 tygodnia linia prezentująca sprzedaż handhelda od Nintendo poszybowała gwałtownie w górę.

Jeśli więc nie stanie się nic nadzwyczajnego i zainteresowanie PS5 nie wzrośnie znacząco w najbliższym czasie, około 41 tygodnia od debiutu niebieska linia spotka się z czerwoną i tym samym Switch zdetronizuje PlayStation 5.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się