Nintendo Switch sprzedał się już lepiej niż dwie kultowe konsole

Nintendo Switch w docku - edycja Animal Crossing
Switch

Nintendo Switch, niepozorna konsola, która pojawiła się na rynku po dość nieudanym Wii U, trafia do nowych graczy w zawrotnym tempie, pozostawiając konkurencję daleko w tyle.

Dziś firma kojarzona z Mario, Zeldą i Pokemonami ogłosiła swoje kwartalne wyniki finansowe. Bez wątpienia w firmie mają powód do otwierania szampana, bowiem oficjalnie Pstryczek rozszedł się na całym świecie w 103,54 mln sztuk. Potwierdzałoby to dane zebrane przez VGChartz, o których wcześniej mogliście przeczytać w tym miejscu.

Sprzedaż konsoli tym samym przegoniła wynik PSX-a, które na przestrzeni lat nabyto w 102,50 mln oraz Wii (101,64 mln). Tym samym oznacza to, że hybrydowy sprzęt Nintendo może zaszczycić się piątym miejscem w rankingu najlepiej rozchodzących się konsol kiedykolwiek.

Przypominam, że według analityków jeszcze w 2022 roku Nintendo Switch powinno przejść na czwarte, a potem na trzecie miejsce, prześcigając PS4 (116,69 mln) oraz Game Boy’a (118,69 mln). Więcej na ten temat możecie dowiedzieć się tutaj.

A jak wygląda obecnie sprawa pierwszego i drugiego miejsca? Na szczycie znalazło się kultowe PS2 (157,68 mln), a zaraz za nim Nintendo DS (154,90 mln). By być nowym „królem”, Switch musiałby za swojego żywota rozejść się w jeszcze około 55 mln sztuk.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie