Zanim sprzedasz PS4, koniecznie zrób te 5 rzeczy

Konsola PS4 i pad DualShock 4
PS4

Wielu graczy może mieć masę powodów, by sprzedać swoją konsolę PS4. Może to być chęć przejścia na PS5, Switcha lub Xbox Series X/S, a może nawet na PC lub po prostu chęć zdobycia gotówki. W tym tekście znajdziecie spis wszystkich czynności, o których warto pamiętać przed wystawieniem „czwórki” na sprzedaż.

O tym warto pamiętać przed sprzedaniem PS4

1. Zgranie save’ów

Dobrze rozpocząć od zgrania zapisów swoich gier na pamięć zewnętrzną (pendrive lub dysk zewnętrzny). W przypadku, gdy nie posiadacie zapisów w chmurze, co jest benefitem członkostwa w PS Plus, wymieniona czynność jest opcjonalna, choć od siebie rekomenduję i tak to zrobić.

2. Zgranie multimediów

Pozostając w temacie zgrywania – warto też stworzyć kopię nagrań i screenshotów, które zebrano podczas ogrywania tytułów na konsoli. Nikt by przecież nie chciał ich bezpowrotnie stracić.

3. Odszukanie kartonu po PS4 i jego zawartości

By uatrakcyjnić swoją ofertę, warto odnaleźć wszelkie kartony, książeczki i instrukcje, które znajdowały się w zestawie z PS4. Jest to jednocześnie argument, by delikatnie podwyższyć cenę, ponieważ taki komplet będzie zdecydowanie atrakcyjniejszy dla kolekcjonerów.

4. Fizyczne oczyszczenie konsoli

Warto także rozpatrzeć kwestię fizycznego wyczyszczenia konsoli, nie tylko z zewnątrz, ale także z wewnątrz. Ważne, by w tym celu używać środków chemicznych, które po pierwsze nie uszkodzą elektroniki, a pod drugie także nie wpłyną negatywnie na plastikowe elementy obudowy.

Dobrą praktyką jest użycie sprężonego powietrza w celu pozbycia się kurzu, a także wymiana pasty termoprzewodzącej. Jeśli nie znacie się na tym – pozostawcie tę kwestię fachowcowi z serwisu, choć liczcie się z poniesieniem dodatkowych kosztów.

5. Przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych

Na sam koniec pozostawiam przywrócenie systemu PS4 do ustawień fabrycznych. Dzięki temu nowy nabywca Waszej konsoli będzie mógł od pierwszej styczności ze swoim zakupem nieco bardziej poczuć się jak osoba będąca „pierwszym właścicielem”.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie