Sprzedaż konsol - PS5, Nintendo, Xbox - loga firm

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Sprzedaż konsol 33 tygodnie po premierze. PS5 może wkrótce stracić koronę

Sprzedaż konsol została podsumowana na kolejnym wykresie. Tym razem świeże statystyki dotyczą 33 tygodnia sprzedaży od dnia premiery.

Bieżąca generacja konsol budzi niemało emocji. Sprzedaż sprzętów jednak na razie niespecjalnie zaskakuje i podium pozostaje bez większych zmian. Co ciekawe, sprawa wygląda nieco inaczej, jeśli porównamy statystyki dotyczące tylko i wyłącznie okresów premier wszystkich konsol.

Serwis VGChartz podzielił się takim zestawieniem. Widzimy na nim, że to PS5 a nie Switch króluje w rankingu. Microsoft utrzymuje stabilne trzecie miejsce, choć na początku mógł konkurować z Nintendo.

Miejcie na uwadze, że poniższy wykres porównuje sprzedaż konsol z okresów okołopremierowych. Oznacza to, że statystyki PS5 i Xbox Series pochodzą z bieżącego roku. Te odnoszące się do Nintendo Switch dotyczą z kolei 2017 roku.

Sprzedaż konsol PS5, Xbox Series i Nintendo Switch- wykres
Źródło: VGChartz

Szacowane wyniki sprzedaży 33 tygodnie po premierach konsol prezentują się prezentują się następująco:

  • PlayStation 5 – 9 545 824 sztuk
  • Nintendo Switch – 6 650 260 sztuk
  • Xbox Series X oraz S – 5 704 272 sztuk

Jak zapewne zauważyliście, PS5 wkrótce może zacząć przegrywać ze Switchem. Jeśli konsola nagle nie będzie dużo lepiej dostępna, między 39 a 41 tygodniem od premiery zostanie wyprzedzona przez sprzęt Nintendo z przeszłości. Oczywiście rozwiązanie Japończyków da się kupić, ale nadal nie jest ono na tyle dobrze dostępne, aby wystrzelić w górę jak Switch w 38 tygodniu od premiery.

Microsoft z kolei nie musi się specjalne przejmować wynikami sprzedaży. Firma i tak zarabia na usługach i dystrybucji gier. Dodatkowo Xbox bije swoje własne rekordy sprzedaży.

Sprzedaż konsol zdecydowanie jest warta obserwacji. Zobaczymy, czy PS5 jednak uda się obronić i tak bardzo dobry wynik przez Nintendo Switch.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się