Nintendo Switch w 2021 roku było najlepiej sprzedającą się konsolą w 4 regionach, w tym w Europie

Nintendo Switch - Azjatka gra na konsoli
Switch

Nintendo Switch w ostatnich latach zdominował rynek gamingowy. Obecnie rozwijana konsola tego japońskiego giganta może pochwalić się kolejnym kamieniem milowym w swojej karierze.

Według najnowszych danych sprzedażowych zgromadzonych przez GamesIndustry.biz Pstryczek w 2021 roku przyciągnął najwięcej zainteresowanych w Europie, Wielkiej Brytanii USA oraz Japonii. Są to oczywiście jedne z najważniejszych rynków gamingowych na świecie, dlatego ten wynik robi ogromne wrażenie.

Przypominam, że Nintendo Switch może pochwalić się także innymi osiągnięciami. Wśród nich znalazła się np. sprzedaż na poziomie ponad 103 mln sztuk oraz przegonienie w globalnym rankingu sprzedaży konsoli PS2. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Switch zadebiutował na rynku 3 marca 2017 roku. Wszystko rozpoczęło się od poniższego zwiastuna, który wywołał zainteresowanie nawet wśród graczy niebędącymi zwykle fanami Nintendo. Do dziś w rodzinie wymienionej konsoli pojawiły się jeszcze dwa inne modele. Pierwszy z nich z dopiskiem „Lite” w nazwie, najtańszy wariant, pozwala grać jedynie mobilnie. Natomiast model OLED jest „pełnoprawnym Switchem” wzbogaconym m.in. o lepszy wyświetlacz.

Posiadacie Switcha w swojej kolekcji? Za co cenicie sobie tego hybrydowego handhelda?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie