PS5 najbardziej dochodową konsolą w jednym regionie. Świetne wyniki sprzedaży

PS5 najbardziej dochodową konsolą w jednym regionie
Newsy PS5

PS5, mimo braków na półkach sklepów i stosunkowo wysokiej ceny, jest 4. najszybciej sprzedającą się konsolą w Wielkiej Brytanii. A to nie wszystko!

PS5 sprzedaje się cały czas wyjątkowo dobrze. Jakiś czas temu Sony przyznało jednak, że sytuacja nie jest aż tak różowa, jak spodziewano się wcześniej. Nie oznacza to jednak, że wyniki są złe. Konsola od „niebieskich” przebiła próg 2 milionów sprzedanych sztuk w samej tylko Wielkiej Brytanii!

Konsumenci dosłownie rzucili się na sprzęt do grania, gdyż PS5 okazało się czwartą najlepiej sprzedającą się konsolą w historii tego regionu. Co było jednak „szybsze”? No cóż – klasyki. Najszybciej wyprzedawało się Nintendo Wii, co raczej nie jest żadnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę popularność sprzętu. Na drugim miejscu znajdziemy PS2, a potem PS4. „Piątka” potrzebowała 98 tygodni do osiągnięcia 2 milionów sztuk, czym zrównała się z PS3. Wszystkie te dane pochodzą z brytyjskiego GfK (za gameindustry.biz)

Biorąc pod uwagę problemy z dostępnością PS5, można powiedzieć, że z łatwością wyprzedziłoby PS3, jeżeli chodzi o 2 mln sztuk. Jedno jest pewne – znacznie wyższa cena PS5 nie przeszkodziła w sprzedaży, a konsumenci są skłonni zapłacić 105 funtów więcej, które wynikają ze średniej ceny obu konsol w tym okresie sprzedaży. PS5 przyniosło największy przychód dla jakiejkolwiek konsoli przy dwóch milionach sztuk.

– podkreśla Dorian Bloch, szef GfK

Dokładnie tak – PS5 stało się tym samym najbardziej dochodową konsolą w Wielkiej Brytanii. Dzisiejsze ceny są, rzecz jasna, znacznie wyższe niż kiedyś, ale nie zniechęciło to klientów do postawienia na technologię „niebieskich”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie