Sprzedaż gier – FIFA 16 na pozycji, której każdy się chyba spodziewał

Najnowsza FIFA zadebiutowała i raczej nikogo nie dziwi, że od razu zajęła najwyższe miejsce podium. 

Chart-Track publikuje dzisiaj nowe zestawienie najlepiej sprzedających się gier ostatniego tygodnia. W rankingu znajdziemy wersje pudełkowe, które zostały kupione na terenie UK.


Pierwsze miejsce – FIFA 16. Kolejna część słynnej serii od EA Sports zaliczyła świetny debiut, choć w porównaniu do poprzedniczki, w pierwszym tygodniu sprzedano o 7 proc. mniej egzemplarzy gry. Elektronicy nie mają jednak co narzekać, bo widocznie gracze częściej decydowali się na droższe edycje, ponieważ przychody – w porównaniu do startu FIFA 15 – okazały się jedynie o 4 proc. niższe.

Widać również, że fani serii FIFA opuszczają konsole poprzedniej generacji. W pierwszym tygodniu sprzedaży FIFA 15 to PlayStation 3 oraz X360 zgarnęły 45 proc. całości. W tym roku – przy FIFA 16 – do właścicieli last-genów trafiło 19 proc. wszystkich sprzedanych pudełek. Jest zatem spora różnica.

Dobra, koniec o FIFA, bo przecież są i inne tytuły w zestawieniu. Na drugiej pozycji wylądował świetny Destiny: The Taken King (nasza recenzja tutaj), a na trzecim miejscu mamy Forza Motorsport 6. Tuż za podium uplasowała się natomiast kolejna nowość – Skylanders Superchargers.

Sprzedaż gier pudełkowych w UK (20 – 26 września):

  1. FIFA 16
  2. Destiny: The Taken King
  3. Forza Motorsport 6
  4. Skylanders Superchargers
  5. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  6. PES 2016
  7. Mad Max
  8. GTA V
  9. Call of Duty: Ghosts
  10. LEGO Jurassic World

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

8 Shares
Share8
+1
Tweet