PS5 niepodzielnie rządzi, jeśli chodzi o sprzedaż gier multiplatformowych. Top 10 z Wielkiej Brytanii

PS5 konsola
PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S

Poznaliśmy dziesięć najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii z ubiegłego tygodnia. Okazuje się, że tytuły w wersji na PS5 radzą sobie najlepiej.

PlayStation 5 jest najpopularniejszą konsolą i liderem, jeżeli chodzi o globalną sprzedaż. No bo przecież next-genowy król może być tylko jeden.

Gry na PS5 z największym zainteresowaniem

Wedle wykresów VGC Chartz, król nowej generacji jest tylko jeden. Zostało nim ewidentnie Sony, gdyż ich PlayStation 5 sprzedało się w łącznej liczbie 11 252 518 egzemplarzy. Microsoft niestety nie radzi sobie aż tak imponująco – XSX|S to 6 930 831 sprzedanych sztuk. Wszystkie dane pochodzą z września bieżącego roku.

Nie dziwi więc, że wyraźna jest tendencja wysokiej sprzedaży gier na PS5. Nawet pozycje multiplatformowe radzą sobie najlepiej właśnie na sprzęcie Sony. Idealnym tego przykładem są statystyki pokazujące sprzedaż gier z ubiegłego tygodnia w Wielkiej Brytanii.

Na pierwszym miejscu cały czas niepodzielnie rządzi FIFA 22, jednak na drugą pozycję wskoczył niedawno wydany Far Cry 6. Aż 47 proc. wszystkich egzemplarzy gry sprzedało się na konsolę Sony. Nowy na liście Alan Wake Remastered również radzi sobie świetnie na PS5 – ta wersja odpowiada za 63 proc. wszystkich. Z drugiej strony aż tak nie powinno to dziwić, w końcu przez ostatnie 11 lat Alan Wake był ekskluzywny dla Xbox’a, a także PC.

Nintendo Switch raczej również nie powinno narzekać na brak popularności. Niedawno wydany Metroid Dread wskoczył na trzecią pozycję, Mario Kart 8 Deluxe też świetnie sobie radzi. Chyba największym (nie-) zaskoczeniem jest GTA V, które mimo tylu lat na karku regularnie okupuje listę.

Top 10 najlepiej sprzedających się tytułów w Wielkiej Brytanii ubiegłego tygodnia:

1. FIFA 22

2. Far Cry 6

3. Metroid Dread

4. Mario Kart 8 Deluxe

5. Alan Wake Remastered

6. Minecraft (Switch)

7. Animal Crossing: New Horizons

8. Super Monkey Ball: Banana Mania

9. Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

10. Grand Theft Auto V

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie