Call of Duty ma problem. Vanguard to najmniej kupowana odsłona od kilkunastu lat

Call of Duty Vanguard - żołnierka celuje z karabinu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Do sieci trafiły informacje dotyczące sprzedaży produktów z działu gaming na terenie UK. Potwierdziły się przez to dane dotyczące niechlubnego rekordu Call of Duty: Vanguard.

Call of Duty: Vanguard zadebiutowało 5 listopada 2021 roku. Od tego czasu gra zbierała różne opinie, rozciągając się od tych naprawdę pozytywnych do tych bardziej wskazujących na rozczarowanie recenzentów i graczy. Oczywiście opinie te miały również przełożenie w sprzedaży gry, która raczej Activision nie zadowala.

Jak się okazuje, Vanguard w UK sprzedał się najgorzej, zestawiając poprzednie odsłony serii CoD wydawane na przestrzeni ostatnich 14 lat. Informacje na ten temat zauważył Tom Henderson, przypatrując się danym, które dotyczą sprzedaży gier oraz konsol i akcesoriów gamingowych w Wielkiej Brytanii w 2021 roku.

Warto nadmienić, że o takim scenariuszu mówiło się już jakiś czas temu. Poprzednio jednak mowa była jedynie o szacunkach, a obecnie są to już potwierdzone doniesienia. Cóż, miejmy wszyscy nadzieję, że zainteresowanie Vanguardem wzrośnie przy okazji kolejnych aktualizacji, a następca tejże serii zaliczy o wiele lepszy start.

Być może polityka Microsoftu w tym przypadku pomoże? Jest to też możliwe, ale przypominam, że Activision Blizzard dopiero od 2023 roku przestanie być niezależne, jeśli transakcja nabycia firmy zostanie w 100% dokończona.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie