Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

CD Projekt – niebywałe zyski w I kwartale. Sprzedaż Wiedźmina sięgnęła już 50 mln sztuk!

Niedawno Wiedźmin 3 celebrował swoje piąte urodziny, a tu znowu jest co świętować. Przy okazji raportu finansowego za I kwartał CD Projekt ogłosiło, że wszystkie trzy części serii od początku jej istnienia zostały zakupione w liczbie 50 milionów egzemplarzy.

CD Projekt opublikowało na YouTube raport finansowy za pierwsze trzy miesiące 2020. Jak poinformował wiceprezes zarządu ds. finansowych firmy Piotr Nielubowicz, I kwartał bieżącego roku pod względem sprzedaży i zysków netto był najlepszym Q1 w historii firmy.

W tym czasie CD Projekt osiągnął wartość przychodów ze sprzedaży na poziomie 193 milionów złotych, co daje aż 2,5 raza lepszy wynik w porównaniu do I kwartału roku ubiegłego. Natomiast zysk netto firmy w tym okresie wyniósł 92 miliony złotych (ponad pięciokrotnie więcej niż w analogicznym czasie 2019!).

Największy wpływ na te wyniki miała sprzedaż Wiedźmina 3 (razem z wersją na Switcha, która zadebiutowała w październiku 2019).

Podczas raportu Piotr Nielubowicz zaprosił również graczy na wydarzenie online Night City Wire, które odbędzie się 11 czerwca – wtedy firma podzieli się z fanami informacjami na temat Cyberpunka 2077, w którego zagramy już we wrześniu.

Raport zakończyło wystąpienie wiceprezesa z elektryczną gitarą, podczas którego Piotr Nielubowicz obwieścił, że od początku kariery Wiedźmina zakupiono go już w liczbie 50 milionów sztuk. Firmie gratulujemy sukcesów – i mamy nadzieję, że następnym razem jednak uda się coś na tej gitarze zagrać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się