Pandemia zwiększa zarobki firm związanych z grami. Na grafice pad Dualshock 4

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Pandemia wyciska pieniądze z portfeli graczy. Znamy wyniki badań

Pandemia ma znaczący wpływ na każdą gałąź gospodarki. Według najświeższych badań Amerykanie w dalszym ciągu wydają coraz więcej na gry wideo. Podniósł się też w znacznym stopniu poziom sprzedaży akcesoriów oraz konsol.

Niedawno publikowaliśmy artykuł o tym, że PS5 otrzymało tytuł najszybciej sprzedającej się konsoli w USA. Nie jest to koniec ogromnych liczb związanych z branżą grową. Analitycy z The NPD Groups przeprowadzili kolejne badania na temat wpływu pandemii na ilość wydawanych pieniędzy na gry i nie tylko.

Zawrotne wyniki w ostatnim czasie się podtrzymują, dlatego nie powinno to nikogo zdziwić. Liczby jednak są znacznie wyższe względem czasów sprzed roku.

Pandemia powodem wzrostu sprzedaży gier

Według zebranych danych sprzedaż gier w marcu 2021 roku w USA wzrosła o 18% względem podobnego okresu w roku ubiegłym. Wydatki Amerykanów osiągnęły zawrotną liczbę 5,6 miliarda dolarów.

Jeszcze lepszy wynik osiągnęły konsole. W Ameryce ich sprzedaż wzrosła o aż 47% przy aż 680 milionach wydanych dolarów. Pobiło to rekord z 2008 roku, kiedy to powodem ogromnych dochodów były Wii, Xbox 360 i PS3. Ciekawostką jest, że amerykańscy klienci najchętniej z akcesoriów wybierali DualSense, czyli kontroler dedykowany najnowszemu PlayStation.

Wspomniany wzrost na pewno jest również spowodowany niedawną premierą konsol nowej generacji. Mimo świetnych wyników PS5, to Nintendo Switch zajął pierwsze miejsce pod kątem ilości sprzedanych sztuk w ubiegłym miesiącu.

Ciekawić może fakt, że NPD nie podało żadnych informacji o wynikach Xbox Series X/S w ostatnim czasie. Czyżby wyniki nie satysfakcjonowały Microsoft? Jest to bardzo możliwe, ponieważ już pod koniec ubiegłej generacji gigant z Redmond nie dzielił się swoimi statystykami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się