Spider-Man pokonał Avengers. Wyniki box office „Bez drogi do domu” wyższe niż przewidywano

Spider-Man Bez drogi do domu - Doctor Strange i Peter Parker
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Uniwersum

Wygląda na to, że szacunkowe wyniki box office filmu Spider-Man: Bez drogi do domu nie oddały z pełni popularności nowego tytułu.

Według wczesnych informacji związanych z zarobkami nowej produkcji, w premierowy weekend tytuł zarobił w USA ok. 253 miliony dolarów. To plasowało Spider-Mana tuż za filmem Avengers: Wojna bez granic, który przez swój pierwszy weekend zarobił 257 milionów. Jak się jednak okazuje, szacunkowe wyniki były nieco zaniżone. Spider-Man ostatecznie pokonał Avengersów, w premierowy weekend zarabiając 260 milionów dolarów w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Na całym świecie natomiast zarobki z filmu przekroczyły 600 milionów.

Najnowsza produkcja Marvela cieszy się popularnością oczywiście nie tylko w USA. Także Polacy masowo ruszyli do kin, aby zobaczyć Spider-Mana w starciu ze złoczyńcami z poprzednich generacji. W premierowy weekend wyczyny Petera Parkera obejrzało w naszym kraju ok. 450 tysięcy osób. To najlepszy wynik spośród wszystkich filmów pokazanych w polskich kinach w 2021 roku.

Rezultaty filmu imponują w szczególności ze względu na szalejącą nadal pandemię Covid-19. W polskich kinach obowiązują nowe obostrzenia, bez których ostateczny wynik produkcji mógłby być jeszcze wyższy. Mimo to twórcy zdecydowanie nie mają na co narzekać – film pokazał, że jest w stanie zarobić więcej niż produkcje jeszcze sprzed czasów pandemii. Najlepiej pokazuje to sytuacja z Avengers: Wojna bez granic, który to tytuł miał swoją premierę w 2018 roku, a zatem jeszcze w przedpandemicznych czasach.

Film Spider-Man: Bez drogi do domu możecie obejrzeć w kinach na terenie całego kraju.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie