Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Do kin wejdzie mniej osób

pusta sala kinowa
Filmy Filmy i seriale Newsy

Rząd zaostrzy obostrzenia obowiązujące w miejscach publicznych. Od 15 grudnia do kin wejdzie mniej osób.

Jak już pisaliśmy, obecnie w obiektach kultury obowiązuje obłożenie 50%. Nie dotyczy to osób zaszczepionych, które mogą wchodzić m.in. do kin ponad ten poziom. W przyszłą środę sytuacja się jednak zmieni, ponieważ ze względu na wysoką liczbę zakażonych koronawirusem restrykcje będą ostrzejsze.

Od 15 grudnia, czyli następnej środy, obłożenie w obiektach kultury będzie mogło wynosić 30%. Osób zaszczepionych nadal nie wlicza się w ten limit. Co jednak ważne, w przypadku, gdy w obiekcie nie sprawdza się certyfikatów covidowych, bezwzględnie obowiązuje obłożenie na poziomie 30%, niezależnie od tego, czy wśród obecnych są zaszczepieni. Warto także pamiętać, że w kinach nie można będzie jeść.

Zmiana zasad w obiektach użyteczności publicznej obejmuje kina, w których w najbliższym czasie pojawi się kilka głośnych filmów. 17 grudnia odbędzie się premiera najnowszego tytułu z MCU, czyli Spider-Man: Bez drogi do domu. 22 grudnia natomiast na ekranach pojawi się Matrix Zmartwychwstania. Zachęcamy do zakupu biletów na wszystkie seanse w przedsprzedaży; dzięki temu zyskacie większą gwarancję obejrzenia wyczekiwanego filmu.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie